první body v soutěži

SLEDOVALI JSME ONLINE: Sparta porazila v Evropské lize Bilbao 3:1

Marek Matějovský
Zdroj: Mediafax

Fotbalová Sparta porazila ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy Athletic Bilbao 3:1. Zápas jsme sledovali ONLINE.

90+5. minuta: Konez zápasu! Sparta porazila Bilbao 3:1.

90+4. minuta: Sparťan Pavelka vidí od rozhodčího žlutou kartu.

90+3. minuta: Přízemní centr Lópeze končí v rukavicích Vaclíka.

90. minuta: Sudí nastaví čtyři minuty.

90. minuta: Žlutá karta pro Amorebietu za faul na Skaláka.

88. minuta: Bilbao zahrávalo dva rohy po sobě v kráté době. Obrana Sparty ale oba centry odvrátila.

87. minuta: Třetí střídání na straně Sparty. Kadlece střídá Tomáš Přikryl.

86. minuta: Centr do pokutového území Sparty našel jen náruč gólmana Vaclíka.

82. minuta: Žlutou kartu dostal střídající Herrera, který nakopl Balaje. Albánský forvard chtěl pokračovat ve hře, ale bolest mu to nedovolila.

82. minuta: Llorente se dral do pokutového území Sparty. Obrana společně s Vaclíkem ale nebezpečí zažehnala.

79. minuta: Sparta podruhé střídá. Kapitán Matějovský předl kapitánskou pásku Jarošíkovi a jeho místa zaujme David Pavelka.

78. minuta: Bilbao se tlačí do útoku, další gól by je dostal na dostřel. Sparta ale hraje pozorně a Bilbao do velkých šancí nepouští.

73. minuta: Bilbao snižuje na 1:3. Muniaín se proháčkoval sparťanskou obranou a předložil míč Oscaru de Marcosovi. Ten poté prostřelil Vaclíka.

72. minuta: Poprvé střídá také Sparta. Krejčího na hřišti nahradí Jiří Skalák.

71. minuta: Dnešní zápas Evropské ligy sleduje 13 752 diváků.

69. minuta: Za obranou Sparty se objevil Susaeta, na jeho prudký centr ale kanonýr Llorente nedosáhl.

68. minuta: Střela Hušbauera zpoza vápna končí vedle branky Bilbaa. Míč sice hlavou srazil jeden z obránců soupeře, sudí ale teč přehlédli.

65. minuta: Hostující kouč Bielsa posílá na hřiště třetí čerstvou krev. V útoku nahrazuje Adurize vytáhlý Llorente.

64. minuta: Bilbao posílá do vápna Sparty jeden centr za druhým. Brankář Vaclík ale zatím chytá bezchybně.

62. minuta: Hosté znovu střídají. Odchází Castillo, přichází Herrera.

61. minuta: Za ostrý skluz na Kadlece vidí žlutou kartu talent Bilbaa Muniain.

59. minuta: Bilbao střídá. Na hřiště přišel Ismael Lopéz za Ibaie Gómeze.

58. minuta: Zpoza vápna střílel nebezpečně Lopéz. Vaclík ale zasahovat nemusel.

56. minuta: Sparta vede 3:0! Josef Hušbauer proměnil pokutový kop. Ta byla nařízena za faul na pronikajícího Kadlece. Castillo dostal za penaltový zákrok žlutou kartu.

52. minuta: Kapitán Sparty Matějovský dostal žlutou kartu za protesty.

51. minuta: Bilbao dostalo Spartu pod tlak. Obrana domácích zatím odolává.

49. minuta: Teď Spartu uchránil od inkasovaného gólu Vaclík. Centr Ibaie hlavičkoval Gurpegi do šibenice, ale sparťanský brankář skvěle vyrazil míč na roh.

46. minuta: Rozhodčí zahájil druhý poločas.

---------------------

45. minuta: Rozhočí ukončil první poločas. Sparta jde do šaten s vedením 2:0.

40. minuta: Sparta vede 2:0! Centr Hušbauera se snesl až na hlavu Bekima Balaje, jehož hlavičku srazil do vlastní sítě obránce Bilbaa.

39. minuta: Sparta dobře napadá, Bilbao má problémy s rozehrávkou.

35. minuta: Sparta mohla dát druhý gól! Kadlec ve slibné pozici ještě hledal Balaje, jeho střelu ve skluzu ale zblokoval stoper Bilbaa Amorebieta.

34. minuta: Prudký centr Susaety ze strany schovává v rukavicích Vaclík.

33. minuta: Kadlec vyvezl míč z obranné poloviny až k pokutovému území soupeře. Následný centr Balaje byl ale nepřesný.

28. minuta: Obrana Sparty odrazila míč k De Marcosovi. Jeho dalekonosnou střelu zneškodnil pozorný brankář Vaclík.

25. minuta: Sparta vede 1:0! Domácí jsou odměněni za svou aktivittu. Střelu obránce Tomáše Zápotočného si do branky srazil gólman Iraizoz.

23. minuta: Obrovská šance Sparty! Pamič poslal oblouček za obranu na Kadlece, který se řítil sám na branku Bilbaa. Trefil jen tyč.

19. minuta: Jarošík srazil centr jen k nohám De Marcose, jeho nepřesnou střelu se pokusil ještě poslat patičkou na branku Aduriz. Míč mu ale projel pod nohou.

18. minuta: Brankář Bilbaa Iraizoz měl další práci. Musel chytit zblokovaný centr Pamiče

14. minuta: Sparta hraje aktivně, ke střele zpoza vápna se dostal Balaj. Se slabým pokusem albánského útočníka ale neměl gólman Iraizoz problémy.

9. minuta: První rohový kop zahrávalo také Bilbao. Nic z něj ale nevytěžilo.

7. minuta: Kapitán Matějovský poslal z hloubi pole dlouhý centr na Pamiče. Chorvatský obránce na míč těsně nedosáhl.

6. minuta: Sparťané nic nevytěžili ani z druhého rohu. Naopak se do rychlého brejku dostalo Bilbao, nadějnou akci ale zhatila nepřesná přihrávka.

3. minuta: Sparta měla výhodu rohového kopu. Na centr Krejčího naskakoval Balaj, ale obránce byl u míče dříve a poslal ho do autu.

1. minuta: Výkop mají hráči Bilbaa. Do první útočné akce se řétili hosté, stoper Švejdík ale jejich akci utnul.

- 5 minut:
Hráči obou týmů jsou společně s rozhodčími připraveni v tunelu. Zápas už brzy začne.

Sparta se po těsné porážce 1:2 v Lyonu pokusí získat první body do tabulky skupiny I. V úvodním kole ztratilo také Bilbao, které na domácí půdě jen remizovalo 1:1 s izraelským Kirjatem Šmona.

Pražanům bude proti španělskému soupeři chybět Léonard Kweuke, kterého sužuje viróza. Na hrotu útoku nahradí kamerunského kanonýra mladík Bekim Balaj. Naopak do sestavy se vrací kapitán Marek Matějovský.