Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

LIBERECKÁ NESPOKOJENOST

Nezmar: Snad to nebude znít blbě, ale los mě zklamal

Jan Nezmar
Zdroj: Mediafax
Jan Nezmar si přál soupeře z Anglie.
Témata:

Se smíšenými pocity přijal los Evropské ligy sportovní ředitel Liberce Jan Nezmar. Tomu se na jednu stranu líbí, že Slovan vyfasoval skupinu s hratelnými soupeři. Na druhou stranu mu v ní ale chybí tým se zvučnějším jménem.

Los Severočechům přisoudil do úvodní fáze soutěže FC Sevilla, Freiburg a portugalský Estoril. Bývalého útočníka a později i obránce Liberce však trochu mrzí, že mu nevyšlo přání o soupeři z Anglie.
 

"Doufám, že to nebude znít blbě, ale já osobně z losu trošičku zklamán jsem, protože jsem si strašně přál mít tam někoho z Anglie, což se nepodařilo," řekl Nezmar.
 

"Jinak je los pro nás dobrý v tom smyslu, že máme konfrontaci s třemi mužstvy z velmi vyspělých fotbalových zemí. Pojedeme do Španělska, Portugalska a Německa a pro naše mladé kluky je to k nezaplacení," doplnil sportovní ředitel Liberce.
 

Slovan podle něj i s tak kvalitními soupeři může hrát o postup do jarní vyřazovací fáze.
 

"Byť to je velmi těžká skupina z pohledu dalších vyhlídek, tak si myslím, že nejsme úplně bez šance. Určitě neskládáme zbraně a věřím, že budeme schopni se vyhecovat k maximálnímu výkonu. A když se seběhne podobný průběh okolností jako v dvojzápase s Udine, tak klidně můžeme ze skupiny postoupit," připomněl Nezmar úspěšné 4. předkolo s favorizovaným italským celkem.
 Zatím ještě nezná podrobnosti o soupeřích, ale za největšího kandidáta na postup ze skupiny H považuje Sevillu. "Myslím, že je favoritem i podle toho, jaké zápasy odehrála v kvalifikaci. Se Slaskem Vratislav hráli 5:0 a 4:1, což je jednoznačný výsledek. Přitom my jsme se Slaskem několikrát utkali v přípravě a víme, že je to kvalitní mužstvo," upozornil bývalý hráč Opavy, Slovácka nebo Ružomberku.
 

Varováním pro Liberec může být i dvojzápas sousedního Jablonce s jiným sevillským týmem Betisem. Ve čtvrteční odvetě 4. předkola totiž Baumit ve Španělsku zcela propadl a utržil debakl 0:6.
 

"Neumím posoudit, kdo ze sevillských klubů je kvalitnější. To, že jsou ze španělské ligy, mluví samo za sebe. Na druhou stranu je Jablonec mohl doma v klidu porazit. Že se to v odvetě tak seběhlo, může být i otázka okolností. Jablonec chtěl za každou cenu hrát za stavu 1:0, 2:0, a taková mužstva to umějí potrestat. Třeba to bude pro nás v něčem poučné," uvedl Nezmar.
 

Varoval ale i před Freiburgem. "Jsou to Němci a už se tady dlouho říká, že fotbal hraje spoustu zemí, ale vyhrávají pořád Němci. V pohárech se ukáže i síla jejich charakteru. To bude podle mě ještě těžší soupeř než Sevilla," poznamenal liberecký sportovní ředitel na adresu německého klubu, v němž působí také Češi Pavel Krmaš, Václav Pilař a nově i explzeňský Vladimír Darida.
 

"Hlavně pro ně ve Freiburgu to bude specifické. Pro nás to asi nějaký valný význam nemá, ale myslím, že to akorát dodá na pikantnosti našeho souboje a rozhodně se mají liberečtí i čeští fanoušci na co těšit," dodal Nezmar.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 18:35

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour – Brno

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 19:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   01:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   02:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

Celý Program