Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

TAKTIKA NA NIZOZEMCE

Liberecké catenaccio. To by mohlo na Alkmaar platit, myslí si Severočeši

Hráči Liberce Martin Frýdek, Jiří Pimpara a Josef Šural (zleva).
Zdroj: ČTK
Témata:

Sportovní ředitel fotbalistů Liberce Jan Nezmar nezastíral, že si přál pro jarní druhé kolo Evropské ligy jiného soupeře než Alkmaar. Nizozemský tým považuje za kvalitního ofenzivního protivníka, na kterého by ale mohlo platit "liberecké catenaccio". Bývalý útočník zdůraznil, že o AZ zatím nemá příliš mnoho informací.

"Přál jsem si soupeře typu Valencia, Benfica nebo Tottenham. Na druhou stranu jsem si hodně nepřál jet někam do Ruska, Bulharska nebo do Turecka. Takže Alkmaar je někde mezi z pohledu jména a atraktivity i ze sportovního hlediska," řekl v Nezmar.
 

Aktuálně sedmý tým nizozemské ligy moc nezná. "Přiznám se, že o AZ toho tolik nevím. Předpokládám ofenzivní fotbal, který baví lidi, protože v Holandsku všeobecně padá hodně gólů. Mohlo by na ně platit naše dnes už proslulé liberecké catenaccio. Ze sportovního pohledu snad není nemožné se přes ně dostat," přemítal šestatřicetiletý funkcionář.
 

O tom, jak velké má Liberec šance na postup, však nechtěl spekulovat. "Do toho zápasu je strašně dlouhá doba, může se toho stát hodně u nás i u nich. Navíc v téhle chvíli nemám o Alkmaaru tolik informací, abych to uměl zhodnotit," řekl Nezmar. Slovan zahájí úvodní vyřazovací kolo 20. února na severu Čech a odvetu odehraje o týden později v Nizozemsku.
 

Trenér Alkmaaru Dick Advocaat na klubovém webu uvedl, že obě mužstva mají zhruba stejnou kvalitu, nad čímž se Nezmar mírně pousmál. "Také to může být z jeho pohledu trošku alibistické, nevím... Myslím, že všeobecně bude holandská liga vnímána trošku víc než ta česká. Ale to jsou papírové předpoklady, v tuhle chvíli bych to opravdu nehodnotil," řekl.
 

"Teď tam nemají nikoho, kdo je známý po celé Evropě, což je odrazem toho, že jsou transferním klubem a zemí. V tom jsme na tom podobně, ale jim se daří vychovávat daleko víc kvalitních hráčů, kteří se pak rozprchnou po celé Evropě. Asi tam mají hráče kvalitnější," prohlásil.
 

Slovan se s Alkmaarem střetl už před sedmi lety (2:2), což prý na únorový dvojzápas nebude mít žádný vliv. "Já v té době sledoval Liberec na dálku. Vím, že to byla škoda a výhra jim unikla v posledních minutách. Víc si ale v tento moment nevybavuji. Já bych ani tu historickou zkušenost nepřeceňoval, byl to jeden zápas, navíc už je to hodně dávno. S tím, co se odehraje v únoru, nebude mít nic společného," dodal Nezmar

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Francie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Francie (kvalifikace Moto GP)

   10:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   12:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   13:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:35

   Element (387)

   10:50

   NBA – akce měsíce

   11:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   13:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   14:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program