VIDEO skvělé zprávy

LIBEREC dokonal senzaci! Udinese pod Ještědem nevyhrálo

Slovan Liberec
Zdroj: isifa.com

Senzace je dokonána! Slovan Liberec vyřadil italské Udinese a zahraje si Evropskou ligu! Týmu z pod Ještědu doma stačila remíza 1:1, v ze hřišti soupeře totiž přivezl výsledek 3:1.

I když Italové přijeli na sever Čech s odhodláním, Liberec doma rozhodně nebránil. Proti vyzrálému týmu si dokonce vypracoval už po čtvrthodině první gólovou šanci, jenže Rabušic tváří v tvář gólmanovi Kelavovi selhal.

Varování ale Italové nevzali vážně a po chvíli totálně propadli při bránění dlouhého autu. Střela Delarge pak mířili nekompromisně do sítě.

1
/
16
Zdroj: Mediafax
Liberec - Udinese - 15

Zaskočené Udinese se chvíli vzpamatovávalo ze šoku, nakonec ale přece jen před koncem poločasu skórovalo. Liberecká defenziva totiž dlouho váhala s odkopem a Lazzari nakonec chyby potrestal.

Druhá půle se nesla zejména v duchu italských nervů, které vygradovaly červenou kartou pro Pereyru. I tak ale Udine ještě hrozilo a drama musel odvracet až gólman kovář. Ten tři minuty před koncem bravurní robinzonádou vychytal Maicsuela.

Liberec ale remízu uhájil a dočkal se zaslouženého postupu do základních skupin Evropské ligy. Na cestě do vysněné soutěže nechal postupně lotyšské Skonto Riga, švýcarský Curych a nakonec i zvučné Udinese. Na další tři soupeře se Slovan může ještě těšit.

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Udinese Calcio 1:1 (1:1)

Branky: 23. Delarge - 42. Lazzari. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Gkagkas (všichni Řec.). ŽK: Rybalka, Fleišman, Šural - Pereyra, Basta. ČK: 72. Pereyra. Diváci: 9700. První zápas: 3:1, postoupil Liberec.

Sestavy:

Liberec: Kovář - Frýdek, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural (84. Kolár), Rybalka (90. Hušek), Pavelka, Delarge - Rabušic (86. Kalitvincev). Trenér: Šilhavý.

Udine: Kelawa - Domizzi (31. Maicosuel), Danilo, Heurtaux - Basta, Lazzari, Allan, Pereyra, Gabriel Silva - Muriel, Di Natale (80. López). Trenér: Guidolin.

• NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

11:05 12:50