Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2011

Komu přejí fotbaloví příznivci v Liverpoolu? Překvapivě Spartě!

Témata:

Nemalá část Liverpoolu fandí fotbalistům pražské Sparty v odvetném zápase vyřazovací fáze Evropské ligy. Většina obyvatel totiž fandí konkurenčnímu Evertonu.

V téměř půlmilionovém městě, ležícím na východní části Merseyské zátoky, tak bude ve čtvrtek na Anfield Road Spartě přát nejen třítisícovka fanoušků letenského klubu.
 

Na dálku je budou podporovat i příznivci Evertonu, kteří podle některých odhadů ovládají až dvě třetiny devátého anglického největšího města.
 

Sídla obou liverpoolských fotbalových klubů od sebe dělí necelé dva kilometry a vzájemná nevraživost by se dala krájet. "Liverpool, to je naše město. Téměř každý, na koho se podíváte, je fanouškem Evertonu. Všichni doufáme, že Sparta ve čtvrtek postoupí,“ řekl jeden z fanoušků "Toffees“, taxikář Joe Bennett. "Většina z fanoušků FC Liverpool totiž pochází ze zahraničí, hlavně ze Skandinávie,“ dodal.
 

Paradoxní je, že tuto skutečnost přiznávají také fanoušci "Reds“. "Je to asi pravda, ale na druhou stranu máme mnohem více úspěchů, než Everton. Ligový titul jsme získali osmnáctkrát, zatímco oni jen devětkrát,“ prohlásil Ian Griffin, pracovník jednoho z liverpoolských sportovních barů. Jinak toho na britských ostrovech o pražské Spartě mnoho nevědí.
 
"Všiml jsem si, že celé mužstvo dobře brání, takže neočekávám žádné velké ofenzivní představení. Ale z hráčů znám akorát Řepku, který kdysi působil ve West Hamu,“ dodal Griffin.
 
Zápas Sparty s Liverpoolem moc netáhne
 
Odvetné střetnutí Evropské ligy však ve městě zůstává poněkud stranou - nejčtenější deníky Liverpool Echo a Liverpool Daily Post řeší především debut útočníka Andyho Carrolla, který po svém rekordním přestupu z Newcastlu za 35 milionů liber (více jak miliarda korun) ještě v dresu "Reds“ kvůli zdravotním problémům nenastoupil.
 
Hodně se mluví také o víkendovém zápase Liverpoolu s West Hamem United, naproti tomu čtvrteční klání se Spartou a postup "Reds“ se v průmyslovém, avšak i kulturním městě Beatles, bere jako téměř hotová záležitost.
 
"Naší povinností je uhrát dobrý výsledek. Je to na nás - musíme jako první skórovat a také hrát vzadu na nulu. Víme, že se musíme oproti prvnímu zápasu zlepšit a také musíme být více agresivní,“ prohlásil manažer Liverpoolu Kenny Dalgish.
 
Jeho svěřenci nedali gól ve čtyřech z posledních šesti utkání Evropské ligy a o tom, zda střeleckou smůlu protrhnou, se rozhodne ve čtvrtek od 19 hodin SEČ.

 

tn.cz / Mediafax