Je to premiéra snů, radoval se "kyperský" střelec Rezek

Jan Rezek
Zdroj: Mediafax
Na této fotografii slavil Jan Rezek gól ještě v dresu Plzně. Teď už pálí za Famagustu.
Téma:

Vydařenou premiéru v dresu kyperského klubu Anorthosis Famagusta má za sebou útočník Jan Rezek.

Plzeňský fotbalista vstřelil ve čtvrtečním prvním utkání 2. předkola Evropské ligy proti gruzínskému klubu FC Gagra dva góly a výrazně se podílel na výhře svého týmu 3:0.
 

"Asi je to premiéra snů. Atmosféra byla parádní a i když nebylo úplně vyprodáno. Po zápase panovala obrovská euforie, užil jsem si to. Jen doufám, že to z mojí strany nebyla první a poslední vlaštovka. Chci pomoci týmu a snad mi to tam bude padat dál. Přece jen mě kupovali jako koncového útočníka, tak ode mě góly všichni čekají," prohlásil Rezek na webových stránkách agentury, která ho zastupuje.
 

Rezek vstřelil první gól po dorážce, druhou trefu zaznamenal hlavou. "První gól byl skoro stejný, jako když jsme hráli vloni v Budějovicích. Kolumbijec Ricardo běžel od našeho vápna s balónem, obešel asi tři hráče a vystřelil do tyče. Já letěl celou dobu s ním, šel jsem proti balonu a spadl mi od té tyčky přímo na koleno nebo na stehno. Prostě jsem tušil, že mi nahraje nebo budu dorážet a vyplatilo se, že jsem tam byl. Při druhém gólu šel z levé strany centr, já někde na penaltě předskočil obránce, který o mně nevěděl, a zapadlo to na zadní tyč," popsal Rezek.
 

Do startu kyperské ligy zbývá ještě několik týdnů, a tak se Rezek se svým týmem soustředí výhradně na předkolo Evropské ligy a přátelské zápasy. "Příští týden letíme do Gruzie na odvetu a věřím, že to zvládneme. Ligu začínáme až koncem srpna, do té doby budeme hrát doufám Evropskou ligu a přáteláky. Taky tady máme v srpnu turnaj ke sto letům založení klubu, kam přijede třeba Panathinaikos," uvedl Rezek.
 

Český útočník si na Kypru sehnal nové bydlení a příští týden už bude ve svém. "Jsou tady šílená vedra, ale už si zvykám. Země je to krásná, příští týden už bych se měl stěhovat do domu, který jsem si pronajal. Bylo docela náročné teď v létě něco sehnat, protože všechno pronajímají turistům, ale nakonec mám barák s bazénem kousek od pláže. Sice je to na druhé straně Larnaky, než bydlí Matúš Kozáčik, ale máme to k sobě asi pětadvacet minut. Tady je všechno blízko. Příští týden mi přiletí partnerka s naším pejskem, tak už to všechno bude veselejší," dodal český reprezentant.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Sale Sharks - Wasps

   11:05 12:50
   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (39)

   12:15 13:00
   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   14:35

   NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

   15:00

   NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

Celý program