Evropská liga

Dněpr zaskočil Neapol. Ve finále vyzve obhájce trofeje ze Sevilly

Dněpropetrovsk - Neapol
Zdroj: oficiální zdroj

Obhájce titulu FC Sevilla se dostal po roce znovu do finále Evropské ligy. O pohárovou trofej si španělský tým zahraje s Dněpropetrovskem, který se stal druhým ukrajinským finalistou v historii soutěže.

Pro Dněpropetrovsk byl historickým úspěchem už postup do semifinále, ale tým s českým gólmanem Janem Laštůvkou na lavičce a zraněným Ondřejem Mazuchem na soupisce se s tím nespokojil a vytáhl se i na Neapol. Hrdinou se stal útočník Jevgenij Selezňov, který nejprve zařídil remízu 1:1 v Itálii a v dnešní odvetě vstřelil postupový gól.

Neapol sice měla první velkou šanci, ale Higuaína skvěle vychytal brankář Bojko. Také Selezňov první šanci nevyužil, v 58. minutě si však počínal výborně v pokutovém území, po centru Konopljanky vyhrál hlavičkový souboj a zády k brance usměrnil míč mimo dosah gólmana.

Neapol zabrala a snažila se alespoň vyrovnat a vynutit si prodloužení, ale Dněpropetrovsk se za silného deště ubránil a vybojoval senzační postup. Dosud přitom nemá ani ukrajinský titul, loni byl druhý. Dvakrát ligový triumf slavil ještě v dobách Sovětského svazu.

Druhé semifinále bylo jasnou záležitostí. Sevilla rozhodla už v prvním zápase a v odvetě si postup v klidu hlídala. Zvlášť když ve 22. minutě poslal před branku přízemní centr z přímého kopu Banega a kanonýr Bacca zblízka dostal míč do sítě.

O pět minut později po další hezké kombinaci doklepl zblízka Carrico a bylo vše jasné. Aktivní Fiorentina měla tlak a mohla alespoň snížit, ale Iličič ve druhé půli neproměnil penaltu, když branku překopl.

Sevilla postoupila do svého čtvrtého finále Evropské ligy či Poháru UEFA. Předchozí tři účasti v letech 2006, 2007 a 2014 vždy proměnila v titul.