prestiž evropská liga

Bernu bude fandit celá Plzeň. Hraje za ní totiž Lecjaks

Jan Lecjaks
Zdroj: isifa.com
Jan Lecjaks
Téma:

Během působení v Plzni nastoupil obránce Jan Lecjaks proti Spartě v české nejvyšší soutěži třikrát a ani jednou nevyhrál. Před čtvrtečním zápasem základní skupiny Evropské ligy na Letné fotbalista Young Boys Bern doufá, že se konečně dočká.

"Je to pro mě hodně speciální, vždyť je to po čtyřech letech můj první návrat domů," řekl na tiskové konferenci Lecjaks, který hraje v Bernu od července 2011 a loni hostoval v Norsku ve Valerenze. "Na Spartě jsem navíc začínal profesionální kariéru, hrál jsem tady první zápas, takže se moc těším a jsem zvědavý, jak to proběhne," dodal.


V české lize Lecjaks nastoupil proti Spartě třikrát a připsal si jednu remízu a dvě prohry, obě na Letné. "Statistiku jsem se dozvěděl z novin. Pro mě bude důležité odehrát dobrý zápas, a když vyhrajeme, tak to bude super," prohlásil a dodal, že mnohem větší atrakcí je zápas pro jeho rodinu. "Protože jsem byl ve všech novinách v podstatě na hlavní stránce," usmál se. Doplnil, že v rodině žádné sparťany nemá. "Ve fotbale i hokeji fandí všichni Plzni," uvedl.


V Bernu zatím Lecjaks prožívá vydařené období a v prvním kole základní skupiny se brankou podílel na debaklu 5:0 Slovanu Bratislava. Se Spartou ale slovenský celek srovnávat nechtěl. "Myslím, že Sparta je kvalitnější, ale těžko se to porovnává. Ještě jsme proti sobě nehráli," řekl.


Srovnání české a švýcarské ligy se však nebál. "Když jsem odcházel, tak vládla Sparta se Slavií a Plzeň akorát vyhrála pohár. Teď se to změnilo, na vrcholu je Sparta s Plzní a Slavia pokulhává," prohlásil. "Ve Švýcarsku je deset týmů a každý může porazit každého. Tady se to stát může, ale jsou tady větší favoriti," řekl.


Navzdory znalostem českého fotbalu Lecjaks před zápasem však trenérovi Ulimu Fortemi neradil. "Jediné, s čím jsem pomáhal, byla výslovnost jmen hráčů Sparty," řekl Lecjaks.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Sale Sharks - Wasps

   11:05 12:50
   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   14:25

   Proměna bouřliváka

   15:05

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   16:55

   Czech rally 2020 (1)

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (39)

   12:15 13:00
   13:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   14:35

   NBA - Největší obětavost 2015 - 2020

   15:00

   NHL: Anaheim Ducks - Washington Capitals

   16:50

   RunTour - Ostrava

   17:00

   Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

Celý program