Wolfsburg zachvátila euforie, v ulicích slavilo titul 100 tisíc lidí. VIDEA

Téma:

Jan Šimůnek zažívá nejkrásnější pocity v kariéře. Jeho Wolfsburg se poprvé v historii klubu stal mistrem bundesligy.

Vládu nad Německem převzal nový fotbalový král, VfL Wolfsburg, kde hraje i český obránce Jan Šimůnek. V sobotu odpoledne vidělo 30 000 diváků na stadionu ve Wolfsburgu jasnou výhru "Vlků" nad Brémami 5:1, která stvrdila pro domácí tým první mistrovský titul v historii. Téměř 100 tisíc lidí jej v ulicích města slavilo hluboko do noci.

 

 "Je to neuvěřitelný sen, který se splnil. Před sezonou bych tomu nevěřil, ale každý ročník je jiný a nyní můžeme říct, že jsme mistry Německa zaslouženě," řekl trenér týmu Felix Magath, který odchází do Schalke a s Wolfsburgem se tak rozloučil v tom nejlepším okamžiku. Novým trenérem byl dnes potvrzen Armin Veh.

Džeko: Nečekal jsem, že tak brzy budu mistrem

Premiér vlády spolkové země Dolní Sasko Christian Wulff měl velkou radost, že právě z této země je nový mistr celého Německa. "Je to až neskutečné, že po Eintrachtu Braunschweig a Hannoveru máme zase mistra z Dolního Saska," uvedl Wulff.

 

 Záložník Wolfsburgu Christian Gentner byl velmi dojatý. "Ještě si pořád neuvědomuji, co se stalo. To mi asi bude trvat několik dnů, možná týdnů," svěřil se Gentner.

Obrovský podíl na titulu pro Wolfsburg měla dvojice útočníků Grafite, Edin Džeko. Dohromady dali 54 branek z celkových 80 celého týmu za celou sezonu, to znamená dvě třetiny všech gólů. "Když jsem před dvěma lety přišel do Německa, nikdy bych si nepomyslel, že budu tak brzo německým mistrem," prohlásil Džeko, který dřív oblékal také dres Teplic a vyrazil slavit.

 

 

Začalo to sprchou...

Oslavy začaly už v šatně po zápase sprchou šampaňského pro kouče Felixe Magatha. Přísného kouče Magatha "zlili" jeho svěřenci ještě jednou, tentokrát pro Německo tradičnějším pivem, poté co se vrátili na hřiště k převzetí mistrovské trofeje. Na slavnostní ceremoniál si hráči včetně českého obránce Jana Šimůnka museli počkat, než se pořadatelům podařilo dostat zpět na tribuny několik stovek fanoušků, kteří pronikli na trávník.

Tým se pak vpodvečer vydal na triumfální projížďku městem v bílých kabrioletech volkswagen. Právě jako sídlo automobilky a jejích zaměstnanců byl Wolfsburg v roce 1938 založen a několik měsíců po válce vznikl také klub VfL.

Oslavná party pokračovala v centru města, kde se Magath spolu se svými hráči zapsali do pamětní zlaté knihy a před tisíci fanoušků znovu zvedli nad hlavy stříbrný talíř pro mistra.

Největší ovace si vedle trenéra vysloužili kanonýři Grafite a Edin Džeko. Pro třiadvacetiletého bývalého teplického útočníka Džeka to bylo možná poslední představení před fanoušky Wolfsburgu, protože kolem něj krouží zástupci evropských velkoklubů a sám hráč by se prý přestupu do Anglie nebo Itálie nebránil.

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program