Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Vítězem Coca-Cola Školského poháru se stala ZŠ Novolíseňská z Brna

Coca-Cola Školský pohár
Zdroj: TN.cz
Témata:

Nejlepším týmem devátého ročníku fotbalového turnaje Coca-Cola Školský pohár, který se hrál pod patronací Tomáše Necida, se stala ZŠ Novolíšenská z Brna.

Ta v rozhodujícím zápase vyhrála nad ZŠ Na Stínadlech z Teplic 1:0 po pokutových kopech. Vítězný tým se nyní může těšit na zájezd do Itálie, jehož vrcholem bude návšteva ligového utkání AC Milán.


Ve finálovém zápase byly k vidění šance na obou stranách, přesto se diváci ani jednou gólu nedočkali. O vítězi tak musely rozhodnout penalty. V těch jednoznačně dominoval brněnský brankář Matěj Konečný, který kryl tři pokusy hráčů z Teplic. "Moc jsme se na turnaj těšili, chtěli jsme obhájit loňské šesté místo. Nakonec to vyšlo mnohem líp. Kluci se snažili, hráli kolektivně, podělili se i o góly,“ řekl Miroslav Staněk, trenér vítězů, k úspěchu svého týmu.


Na první poločas z finálového zápasu se podívejte ZDE. Druhý poločas naleznete ZDE.


ZŠ Novolíšenská Brno - ZŠ Na Stínadlech Teplice 1 : 0 (na pokutové kopy 3:1)
Rozhodující gól: Trávníček Martin
Sestava vítězného družstva: 1. Konečný Matěj, 2. Formánek Vladimír, 3. Chrást Adam, 4, Mitáš David, 5. Zavadil Ondřej, 6. Houdek Tomáš, 7. Trávníček Martin, 8. Hradílek Lukáš, 9. Čtvrtníček Michal, 10. Čermák Filip, 11. Binek Tomáš, 12. Abudayyeh Radovan, 13. Bednář Patrik, 14. Boček Jirí, 15. Pozdenkov Michal , 16. Bajgar Pavel.


Coca-Cola Školaský pohár
Zdroj: TN.cz


Třídenní finálový turnaj v tréninkovém centru AC Sparta Praha nabídnul zajímavou podívanou se spoustou krásných gólu a nezapomenutelných zážitků. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtrnácti góly v pěti zápasech Josef Gabčo z Neratovic, který převzal speciální cenu, křištálovou kopačku, věnovanou patronem turnaje Tomášem Necidem.


"Moc rád bych Necida následoval a jednou hrál, stejně jako on, v reprezentaci,“ zhodnotil svůj výkon Gabčo. "Velmi nás těší dlouhodobý zájem školních týmů i jejich učitelů a trenérů o účast v turnaji,“ řekla Kateřina Pospíšilová ze společnosti Coca-Cola a dodala: "Potvrzuje se, že v rámci projektu mohou upoutat pozornost fotbalových skautů i hráči, kteří dosud nebyli zařazení do ligových žákovských družstev“.


Coca-Cola Školský pohár je celorepubliková soutež určená žákům a žákyním II. stupně ZŠ a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií. Mohla se do něj přihlásit všechna školní družstva s výjimkou škol se sportovními třídami zaměřenými na fotbal. Jednotlivé týmy z celkového poctu 1155 prošly tříkolovým systémem turnaje a 16 nejlepších postoupilo do národního finále. Nad turnajem převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Projekt také dlouhodobě podporuje Českomoravský fotbalový svaz.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   Cricket Champions League

   15:25

   Rychlá kola (10)

   15:55

   Off-road Maraton (6)

   16:15

   Truck Racing Magazine (8)

   16:35

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (3/4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   NHL: Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning

   14:45

   World Grand Prix Darts 2019

   16:15

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   16:45

   Nova Cup 2019 – Gočárovy schody

   17:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   19:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program