Skotský mladík Chris Maguire dal v kvalifikačním zápase s Islandem fantastický gól okamžitě po rozehraní z půlky hřiště.

Vžijte se do role fotbalového útočníka, který se svým národním týmem bojuje před vlastními fanoušky o účast na mistrovství Evropy. Po bezgólovém poločase přichází tvrdý direkt. Hosté střílí gól a vaše naděje na postup klesají k bodu mrazu. Jako útočník jdete společně s jedním spoluhráčem na půlící čáru rozehrát balon.

A nyní přichází otázka. Jakým způsobem rozehrajete? Spoluhráč vám lehce ťukne míč a co teď. Většinu z vás asi napadne „odmazat“ klasicky dozadu na středního záložníku nebo až na některého z obránců. Útočnější typy by třeba volili dlouhý nákop k rohovému praporku, kam se okamžitě po rozehrání rozběhl křídelní útočník.

Možná i tyto myšlenky proběhly skotskému útočníkovi hlavou, ale nakonec nevybral ani jednu z těchto možností. Všiml si totiž, že hostující gólman poblázněný vedoucí brankou ještě jásá někde na hranici velkého vápna. Takže se rozhodl pro přímou střelu na branku. Postrčil si míč a dlouhým nákopem překvapil brankáře a skóroval. Jeho projektil si neomylně našel cestu za záda zkoprnělého gólmana.

Radost hostů tak byla během půl minuty ta tam, protože skóre v tu chvíli bylo 1:1. Všichni fanoušci byli po této famózní střele ve varu a hnali své miláčky za vítězstvím. Šťastný konec se ale nekonal.

Islanďan Sigurdsson byl ten den při chuti a deset minut před koncem svým druhým gólem v zápase zajistil hostům výhru a tím pádem i postup na evropský šampionát. Skotům tak zbyla maximálně radost z jednoho parádního gólu.