Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 5. 2015
je mu teprve 16

Velká premiéra! Odegaard by mohl nastoupit po boku Ronalda

Odegaard
Zdroj: Twitter

Pro mladého Nora by to byl splněný sen. Zahrát si v 16 letech za Real Madrid vedle Ronalda, Balea, Benzemy a spol. Fanoušci Bílého baletu se můžou dočkat už o víkendu, kdy Bílý balet hostí Getafe.

Martin Odegaard sice za A-tým ještě neodehrál ani minutu, přestože s hvězdami Bílého baletu trénuje čtyřikrát týdně. Teď se to může změnit a. A může z toho být premiéra rovnou na Santiagu Bernabéu.

 

Zázračné dítě, jak je často přezdíván tenhle talentovaný mladík, se může stát vůbec nejmladším debutantem ve španělském velkoklubu. Dosavadní rekord drží z roku 1984 Sabstián Losada, kterému bylo 17 let a 6 dní. Odegaard se tak ve svých 16 letech a 156 dnech může pohodlně vyhoupnout do čela této statistiky. 

 

A premiéra by to nebyla nijak překvapivá. Když mladý Nor přestoupil letos v lednu do Realu, fanoušci jen čekali, kdy se ukáže po boku těch největších hvězd. Zatímco s nimi trénoval, soutěžní utkání hrál pouze za "béčko", tedy Castillu. 

 

Real už s Barcelonou prohrál boj o titul ve španělské lize a v tabulce tak jistojistě skončí na druhé příčce. Sobotní poslední utkání sezony proti Getafe je tak skvělou příležitostí pro debut mladíka.

 

 

 

vot TN.cz