Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 12. 2011

V Holandsku zrušili červenou kartu brankáři, který zkopal fanouška

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Brankář AZ Alkmaar Esteban, jenž při středečním fotbalovém utkání Nizozemského poháru proti Ajaxu Amsterdam zkopal příznivce domácího týmu, byl dodatečně zbaven červené karty. Tamní asociace totiž vzala v potaz, že se napadený brankář v podstatě jen bránil.

Osmifinálový zápas mezi dvěma předními evropskými celky měl být ozdobou nizozemského poháru, jenže skončil pořádnou ostudou. Ve 38. minutě byl vyloučen gólman Alkmaaru Esteban, jenž zkopal fanouška domácích. Ten ho totiž nečekaně napadl a s kopancem začal. Hráči AZ po incidentu odešli do kabin a na hřiště se už nevrátili.
 

Devatenáctiletého příznivce Ajaxu policie ihned zadržela a klub mu už uložil doživotní zákaz vstupu na stadion. Jak se k celé věci postaví soud a zda budou potrestáni i Esteban či vedení Ajaxu, není dosud známo.
 

"Viděl jsem, jak Estebana napadl fanoušek a hráč se bránil. Nevím, jak bych v takové situaci reagoval já, ale Estebanovi rozumím. A chápu také hráče Alkmaaru, že se pak na hřišti necítili bezpečně a raději odešli do kabin," prohlásil trenér Ajaxu Amsterdam Frank de Boer.
 

Jeho tým v tu chvíli vedl 1:0, nyní je ale výsledek v řešení Nizozemské fotbalové asociace.

Mediafax