Útočníka Villu pustili z nemocnice, Vánoce tráví doma

Trénink Španělů na Letné
Zdroj: Mediafax
Téma:

Španělský fotbalový reprezentant a útočník Barcelony David Villa byl v sobotu, tedy pět dní po operaci své zlomené nohy, propuštěn z nemocnice a Vánoce tak může trávit doma po boku svých nejbližších.

"Tohle všechno znamená, že David Villa může trávit vánoční svátky se svojí rodinou," informovaly už v sobotu večer internetové stránky katalánského velkoklubu (www.fcbarcelona.com) o zdravotním stavu nejlepšího střelce historie španělské fotbalové reprezentace.
 

David Villa si zlomil holenní kost na levé noze v semifinálovém utkání MS klubů v Japonsku. Specialista Ramon Cugat později řekl, že třicetiletý útočník utrpěl únavovou zlomeninu. Hráč se nakonec podrobil operaci, která ale proběhla bez komplikací a Villa se po ní cítil dobře. „Operace měla fantastický průběh,“ hlásil už před pár dny barcelonský lékař Ricard Pruna. „Posílal zprávy spoluhráčům a smál se se svojí ženou. Nikdy jsem neviděl někoho s tak dobrou náladou a vírou hned po operaci,“ přidal.
 

Mistr světa i Evropy jen stále neví, na jak dlouho jej vážné zranění vyřadí ze hry. Obvykle zlomenina holenní kosti nepustí hráče do zápasu na čtyři až pět měsíců. Sám Villa plánuje návrat na finále Ligy mistrů 19. května a chtěl by také reprezentovat Španělsko v červnu na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině. Operatér Cugat však nechtěl být, co se týče data návratu útočníka k fotbalu zcela konkrétní. „Nechci mluvit o finále Ligy mistrů nebo mistrovství Evropy. Jedině jeho noha rozhodne,“ prohlásil lékař.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 01:30

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   01:30

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   02:05

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   02:15

   Laax Open

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks

 • Nova Sport 2

  • 22:05 01:45

   World Darts Championship 2020

   01:45

   NHL - TOP momenty sezony

   09:00

   Laax Open

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   13:00

   Fotbal: FC Metz - Paris Saint - Germain

   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Girondins Bordeaux

Celý Program