Útočníka Villu pustili z nemocnice, Vánoce tráví doma

Trénink Španělů na Letné
Zdroj: Mediafax
Téma:

Španělský fotbalový reprezentant a útočník Barcelony David Villa byl v sobotu, tedy pět dní po operaci své zlomené nohy, propuštěn z nemocnice a Vánoce tak může trávit doma po boku svých nejbližších.

"Tohle všechno znamená, že David Villa může trávit vánoční svátky se svojí rodinou," informovaly už v sobotu večer internetové stránky katalánského velkoklubu (www.fcbarcelona.com) o zdravotním stavu nejlepšího střelce historie španělské fotbalové reprezentace.
 

David Villa si zlomil holenní kost na levé noze v semifinálovém utkání MS klubů v Japonsku. Specialista Ramon Cugat později řekl, že třicetiletý útočník utrpěl únavovou zlomeninu. Hráč se nakonec podrobil operaci, která ale proběhla bez komplikací a Villa se po ní cítil dobře. „Operace měla fantastický průběh,“ hlásil už před pár dny barcelonský lékař Ricard Pruna. „Posílal zprávy spoluhráčům a smál se se svojí ženou. Nikdy jsem neviděl někoho s tak dobrou náladou a vírou hned po operaci,“ přidal.
 

Mistr světa i Evropy jen stále neví, na jak dlouho jej vážné zranění vyřadí ze hry. Obvykle zlomenina holenní kosti nepustí hráče do zápasu na čtyři až pět měsíců. Sám Villa plánuje návrat na finále Ligy mistrů 19. května a chtěl by také reprezentovat Španělsko v červnu na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině. Operatér Cugat však nechtěl být, co se týče data návratu útočníka k fotbalu zcela konkrétní. „Nechci mluvit o finále Ligy mistrů nebo mistrovství Evropy. Jedině jeho noha rozhodne,“ prohlásil lékař.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program