Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Uhrin starší chce se Slovanem Bratislava do Ligy mistrů

Témata:

Smělé cíle si před vstupem do nového angažmá u fotbalistů Slovanu Bratislava stanovil český trenér slovenského původu Dušan Uhrin starší.

S mistrovským celkem by chtěl v příští sezoně postoupit do hlavní fáze Ligy mistrů. O tom, že Uhrin starší nejspíš bude trénovat současného mistra Slovenska jsme vás informovali už v pondělí.


Až o den později ale angažování úspěšného kouče potvrdil Dušan Tittel, generální manažer Slovanu Bratislava.


Po půlročním hostování se uvidí, co dál


Uhrin starší se s vedením Slovanu dohodl na půlroční smlouvě. "Poté si znovu sedneme a promluvíme si o tom, co dál," ozřejmil rodák z Nové Vsi nad Žitavou. "Vše se bude odvíjet od toho, jakých výsledků s týmem dosáhnu. A to nejen v domácí soutěži, ale hlavně evropských pohárech," uvedl šestašedesátiletý kouč.Za fotbalisty bratislavského celku, kteří momentálně pobývají na soustředění ve Vyhních, přicestoval v úterý odpoledne. "Ze současného kádru znám jen obránce Jozefa Valachoviče, který v minulosti hrával za Slovan Liberec, a Radka Dosoudila ze Slavie," konstatoval trenér vicemistrů Evropy z roku 1996, který si na lavičku nepřivedl žádné členy realizačního týmu.


Realizační tým bude vybírat vedení Slovanu


"Jejich výběr nechám na vedení Slovanu. Těžko si můžu za tak krátkou dobu přivést nejbližší spolupracovníky podle svých představ," ozřejmil Uhrin s tím, že o složení realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.


Podle kouče není žádným tajemstvím, že už s funkcionáři hovořil o aktuální potřebě získat dobrého útočníka, dva defenzívní záložníky a jednoho krajního obránce. "Současné mužstvo by bylo třeba posílit snad na všech postech, aby byla v týmu zdravá konkurence," uvedl Uhrin.


Uhrin chce uspět v lize i evropských pohárech


"Nechci totiž uspět jen ve slovenské lize, ale i v evropských pohárech. Jméno Slovanu dává určitou záruku, že by měl hrát v evropských soutěžích důležitější úlohu. Chci pracovat na tom, abychom v nadcházející sezoně dosáhli úspěchu a kvalifikovali se do hlavní fáze Ligy mistrů," dodal.


Uhrin starší má bohaté trenérské zkušenosti. V minulosti vedl například pražskou Spartu, odkud odešel k české reprezentaci, s níž v roce 1996 vybojoval stříbrnou medaili na EURO v Anglii. V zahraničí trénoval například mužstva ze Saúdské Arábie, Izraele, Kuvajtu, Švédska, Kypru nebo Gruzie.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 23:20

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program