Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2015
vůbec je nevolil

Trenér Vrba má jasno: Ronaldo a ani Messi vyhrát neměli!

Messi, Vrba a Ronaldo
Zdroj: isifa.com
Messi, Vrba a Ronaldo

Byla to taktika, nebo spíš na sebe nechtěli upozorňovat? Lionel Messi i Cristiano Ronaldo mohli hlasovat v anketě Zlatý míč. Ale když jste se podívali na jejich lístky, bylo zřejmé, že je tam něco zvláštního. Ale šokoval i český trenér Pavel Vrba!

Kouč národního mužstva Pavel Vrba do své trojice zvolil Arjena Robbena, Philippa Lahma a Neuera, redaktor deníku Sport Stanislav Hrabě zase před Ronaldem hlasoval pro Thomase Müllera a Robbena.


Z českých hlasujících zástupců vybral útočníka Realu na první místo jen reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který ho upřednostnil před Messim a Bastianem Schweinsteigerem.

 

Oba rivalové se ve Zlatém míči navzájem ignorovali. Ronaldo vybral spoluhráče z Madridu Sergia Ramose, Garetha Balea a Karima Benzemu. Messi naopak kolegu z reprezentace Ángela Di Maríu, barcelonského Andrése Iniestu a Javiera Mascherana. Defenzivní oporu Argentiny a katalánského týmu překvapivě zařadil na první pozici kouč Anglie Roy Hodgson.


Nejlepším trenérem roku 2014 se stal kouč německých mistrů světa Joachim Löw, nejlepší fotbalistkou jeho krajanka a hráčka Wolfsburgu Nadine Kesslerová. Puskásovu cenu za nejhezčí gól obdržel Kolumbijec James Rodríguez za trefu v osmifinále MS proti Uruguayi. Šéf FIFA Sepp Blatter udělil Prezidentovu cenu devadesátiletému novináři Hirošimu Kagawovi za popularizaci fotbalu v Japonsku.

čtk TN.cz