Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tragédie

Fotbalista za svou láskou nedojel! Se skútrem narazil do dodávky

Dvacetiletý František se chystal na rande se svojí vyvolenou Kristýnou. Na něj už ale nedojel. Na mokré vozovce dostal smyk, a jeho skútr narazil do dodávky.

Podle policie směřoval ze sídliště Vlčince na sídliště Solinky v Žilině. Měl jít za svou láskou Kristýnou, která se ho už nemohla dočkat. Pár hodin před utkáním si nahrála na sociální síť první společnou fotografii. Na rande však František už nedorazil, uvádí slovenská média.

 

František dostal podle policie na kluzké silnici smyk a přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozu Renault Kangoo. "Při nehodě utrpěl mladý motocyklista zranění, kterým na místě podlehl. Policie zahájila trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení," informovala policejní mluvčí Jana Balogová. "Záchranáři se ho pokoušeli resuscitovat, bohužel jejich snaha už byla marná," konstatoval mluvčí záchranářů Boris Chmel.

Fotbalista František
Zdroj: anc, Jana Rojková František nepřežil nehodu

 

Na místo tragédie dorazili nešťastní rodiče, na jejich zoufalství nezapomene ani ředitel Výzkumného ústavu dopravního Ľubomír Palčák, nehoda se stala přímo před jejich okny. "Poprvé jsem takto na vlastní oči viděl boj o záchranu života. Tolikrát jsem už mluvil o statistikách mrtvých na silnicích, ale toto je jiná. Pohled na jeho otce budu mít v hlavě ještě dlouho, "řekl Ľubomír Palčák.

 

Františkovi rodiče a čtyři sourozenci prožívají nejtěžší chvíle. "Nechce se mi tomu uvěřit ... Na tomto zkaženém světě to byl jeden z mála dobrých lidí. Nechápu ..." říká kamarád Majo. Frantšiek se chystal trénovat dorostence TJ Fatran Varín.

 

"Měl perspektivu, hrál za družstvo mužů, byl to talent. Fotbal měl rád, je to pro nás velká ztráta, " řekl tajemník klubu Ján Hodoň. V obci se věnoval dětem především ve spolupráci s církevním sborem, kde i ministroval. Podle zpráv jel František v osudné ráno za svou láskou Kristýnkou. Krátce před tragédií si pověsila na sociální síť fotografii s Františkem s komentářem: "První společná." Velmi se na něj těšila bohužel Franta už přijet nestihl. Pod společnou fotografií přibývají smutné smajlíky.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program