Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.12. 2014 11:02
vítej doma, kanonýre

Torresova dojemná story: Milán ho koupil, aby mohl hrát za Atlético

Fernando Torres
Zdroj: isifa.com
Fernando Torres

Fernando Torres nakonec přece jen bude hrát za Atlético Madrid. V klubu bude do konce sezony 2015/16 hostovat z AC Milán, které jej v sobotu získalo z Chelsea na přestup. Vrací se tak tam, kde s velkým fotbalem začínal.

Torres v Miláně na podzim hostoval, ale příliš se mu nevedlo. V 10 ligových startech dal jediný gól.


Třicetiletý útočník se po sedmi a půl letech vrací tam, kde vstoupil do velkého fotbalu a kde se už v 18 letech stal kapitánem prvního týmu. Ve 244 zápasech v červenobílém dresu Atlética nasázel 91 gólů.


Od přestupu do Chelsea v roce 2011 však jeho forma vadne. Mistr světa a Evropy si přesto udržel místo v národním týmu. Teď z Torrese čiší víra v to, že získá zpět někdejší lesk. "Konečně jsem doma. Díky všem, kteří mi pomohli splnit tenhle sen," napsal na twitteru poté, co Atlético potvrdilo přesun na svých internetových stránkách.
 

Smlouva vejde v platnost 5. ledna, kdy se v Itálii otevře přestupový trh. A hned dva dny nato se může Torres objevit ve staronovém působišti v prvním soutěžním zápase. Nemůže k tomu mít lepšího soupeře - v osmifinále Španělského poháru jeho klub narazí v repríze květnového duelu o triumf v Lize mistrů na městského rivala Real.
 

ram, čtk TN.cz