"Tesař" Vydra by druhý rok v Itálii chtěl stabilně hrát

Matěj Vydra (vlevo)
Zdroj: Mediafax
Matěj Vydra (vlevo) ještě v dresu Baníku
Téma:

Fotbalový útočník italského Udine Matěj Vydra v Ostravě dokončoval závěrečnou zkouškou učební obor tesař.

Na skok za svými bývalými spoluhráči se na ostravské Bazaly stavil na začátku přípravy Baníku Ostrava jeho bývalý útočník Matěj Vydra, který v minulé sezoně hájil barvy italského Udine. V Ostravě totiž dokončoval závěrečnou zkouškou učební obor tesař.
 

„Dopadlo to dobře, vše jsem zvládl, školu mám za sebou,“ těšilo Matěje Vydru, který se na vrchol střední školy náležitě oblékl. „To víte, Itálie,“ usmíval se Vydra oblečený do skvěle padnoucího obleku. Nyní si ještě užije dva týdny dovolené a pak už se bude hlásit na svou druhou letní přípravu v Udine. „Už vím, co mě čeká. Budou to dva měsíce tvrdé přípravy,“ má jasno.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

První sezonu v italské Serii A hodnotí střízlivě. Odehrál jen pár minut v jednom ligovém utkání a v jednom v Italském poháru. „Čekal jsem, že první půlrok bude z tohoto pohledu těžký. Musel jsem se naučit řeč. Teď už se v pohodě domluvím,“ těší Vydru. Ke své slabé herní vytíženosti přidává: „Čekal jsem, že na jaře už dostanu šancí více, ale možná jsem zase nehrál proto, že jsme hráli o Ligu mistrů a to se nakonec klubu povedlo.“ Udinese Calcio skončilo na čtvrtém místě, což je pro klub velký úspěch.
 

Pokud by se situace z minulé sezony měla ve Vydrově případě opakovat, raději by odešel někam na hostování. „Ale jedině do první italské ligy,“ upozorňuje. Možná by mu mohl pomoci odchod jednoho ze dvou klíčových útočníků. Chilan Alexis Sánchez tvořil s kapitánem Antoniem Di Natalem nejúdernější dvojici Serie A. „Má nabídky z Barcelony a Manchesteru City. Uvidíme, jak to dopadne,“ uzavřel Vydra.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Inter Miami CF - Atlanta United FC

   17:00 18:45
   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Freeride World Tour #4

   19:30

   Major League Soccer Highlights (4)

   20:00

   Tipsport Premier League 2021

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   18:30 22:30
   22:30

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   00:10

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - CF Montreal

   01:50

   Element (439)

   02:05

   NHL: Winnipeg Jets - Vancouver Canucks

   09:00

   World Cup of Pool 2021

Celý program