Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 12. 2013
to je brazílie!

Tenhle klub nikdy nespadne! A když sestoupí, tak ho zachrání právník

Fluminense
Zdroj: isifa.com
Fluminense
Témata:

Fotbalisté brazilského Fluminense už byli na padáka, ale přišel zázrak! Právník vyhrabal sporný prohřešek jiného týmu, kterému odečetli čtyři body a najednou se nesestupuje! Tým z Maracaná se podobně skandálním způsobem zachránil i v roce 1996!

Možná to zní skandálně, ale v Brazílii se tomu nikdo nediví. Fluminense je jeden z nejbohatších klubů a má velkou tradici. Dokázali byste si bez něj představit nejvyšší brazilskou soutěž? Už to vypadalo, že se to stane realitou. Jenže přišla pomoc shůry.


Tradiční klub před pádem do druhé ligy zachránila Portuguesa, která přišla dodatečně o čtyři body za nasazení hráče v disciplinárním trestu. Sportovní tribunál vše posvětil.
 

PSALI JSME


Trenér Portuguesy poslal do hry v závěrečném kole záložníka Hévertona, který měl trest na dva zápasy. Právník klubu funkcionáře omylem informoval o tom, že Héverton nesmí hrát jen jednou. Po bodovém odpočtu klub klesl až za Fluminense, který měl spadnout do druhé ligy jako první úřadující mistr v historii soutěže.


"Je to absurdní. Kdyby to bylo naopak, tak nechají spadnout Fluminense?"
běsnil se šéf Portuguesy Manuel da Lupa.
Héverton strávil na hřišti jen 15 minut a inkriminovaný zápas neměl vliv na konečné pořadí ligy. "Je hrozné, že se takové věci dějí v zemi, která bude za pár měsíců hostit mistrovství světa. Skončili jsme na 12. místě, ale nakonec budeme hrát druhou ligu. To je amorální," dodal Da Lupa.


Heverton
Zdroj: Getty Images Heverton


Není to první případ, kdy se Fluminense zachránilo dodatečně. V roce 1996 se ocitlo také na sestupové pozici, ale výsledky ligy byly kvůli protestům na výkony sudích následně přehodnoceny, nikdo nesestoupil a liga se rozšířila o dva týmy na 26 účastníků.

ram, čtk TN.cz