Sparta porazila Bohemians a remizovala se Sezimovým Ústím

Fotbalisté Sparty Sionko a Kadlec
Zdroj: Mediafax

Fotbalisté pražské Sparty porazili v úterním přípravném utkání v derby druholigový tým Bohemians Praha 2:1. V odpoledním duelu pak remizovali s třetiligovým Sezimovým Ústím 2:2.

Derby se střížkovskými Bohemians rozhodli svými góly Libor Sionko a Tomáš Zápotočný, za hosty snižoval Pavel Macháček. Už po čtvrthodině hry měl dobrou příležitost domácí Sionko, jeho střelu ale brankář Bohemians Winter chytil. O chvíli později neproměnila Sparta další šanci. Krejčí uličkou vyslal Matějovského, který zpětnou přihrávkou našel Kweukeho, ten ale v pádu branku přestřelil. Ve 34. minutě už se Sparta dočkala. Krejčí si u brankové čáry poradil s obráncem, předložil míč Sionkoví, který skóroval do prázdné branky. Ještě před přestávkou mohl zvýšit Jarošík, ale jeho pokus směřoval těsně nad.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Naopak hned po změně stran mohl srovnat střídající Šisler, ovšem hlavou mířil nad branku. Dvacet minut před koncem měla opět dobrou šanci Sparta, ale Huškova rána minula tyč jen o kousek. O pět minut později se ale po rohu hlavou prosadil Zápotočný. Prakticky vzápětí ale využil chyby domácích Macháček. Sparta už ale těsné vedení uhájila.

Do odpoledního zápasu poslal trenér Martin Hašek méně zkušenou sestavu a druholigové Sezimovo Ústí svádělo s Letenskými vyrovnaný duel. Jihočeši šli dokonce do vedení poté, co centrovaný míč uklidil za Kamenárova záda Nešický. Sparťané se po poločase rozhodli zápas otočit a hned tři minuty po začátku druhé půle Kerič po brejku vyrovnal. Prvoligový celek byl i nadále aktivní a deset minut před koncem se po závaru před brankou hostů dočkal vedení, když Jánošovu střelu tečoval hlavou Slepička. Nakonec ale Pražané o vítězství přišli, gólmana Kamenára tři minuty před koncem přehodil Kafka.

Přípravná utkání:

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 2:1 (1:0)
Branky: 34. Sionko, 75. Zápotočný - 78. Macháček. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Šmakal.
Sestava Sparty: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Sionko (61. Kadeřábek), Matějovský, Hušbauer (61. Hušek), Holek, Krejčí - Kweuke (61. Jirouš).

AC Sparta Praha - Spartak MAS Sezimovo Ústí 2:2 (0:1)
Branky: 48. Kerič, 82. Slepička - 32. Nešický, 88. Kafka.
Kamenár - Jánoš, Brabec J., Brabec E., Hybš (54. Sýkora) - Juhar, Folprecht, Abena, Mareš (60. Valenta) - Kerić (73. Juliš), Slepička.