Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Kapitán Espaňolu zemřel na infarkt, Španělsko zalil smutek

Témata:

Šestadvacetiletý fotbalista Dani Jarque, kapitán španělského klubu Espaňol Barcelona, zemřel na srdeční selhání v průběhu přípravy v Itálii.

Jarque v sobotu dopoledne ještě trénoval s týmem. V časných večerních hodinách se ale v průběhu telefonování se svojí přítelkyní zhroutil. Spoluhráči jej pak začali postrádat ve chvíli společné večeře, kam se nedostavil. Zanedlouho byl nalezen ve svém pokoji mrtvý.


Lékař se snažil hráče přivést k životu, ale marně


Přítomný klubový lékař se pokusil hráče oživit a použil přitom i defibrilátror. Neúspěšně dopadla i snaha záchranné ambulance, která do hotelu dorazila během několika minut. Příčina infarktu zatím není známa.

Klubová ikona Jarque přišel do Espaňolu už ve svých 12 letech a zaznamenal s klubem i jeho největší úspěch historie. V roce 2006 byl u zisku španělského poháru a o sezónu později hrál i finále poháru UEFA.


Pro novou sezónu se mu dostalo výjimečné pocty, když byl jmenován kapitánem svého klubu po kanonýrovi Raúlu Tamudovi.


"Usměvavý chlapec nám zanechá obrovskou díru v našich duších"


Fanoušci jej milovali. Brzy se měl navíc stát otcem. O to víc zasáhla příznivce tohoto klubu sobotní zpráva o jeho náhlém úmrtí.


"Těžko se tomu dá uvěřit. Jarque byl skvělým profesionálem i člověkem. Těšil se na roli otce, radoval se z našeho nového stadionu i pozice kapitána v milovaném klubu," prohlásil prezident klubu Daniel Sanchez.

"Usměvavý chlapec nám zanechá obrovskou díru v našich duších, ale bude mít vždy místo v našich srdcích," vzdali mu hold fanoušci na internetových stránkách.


Španělská média informují, že Espaňol pravděpodobně ukončí své turné a zruší naplánované přátelské duely s Boloňí a Livornem a zpět do Barcelony se tým přesune už v neděli.


Raúla tragédie rozzuřila


Jarqueho smrt vyvolala ve Španělsku vlnu souznění, když například prezident městského rivala FC Barcelona okamžitě přispěchal s kondolencí.


"Všichni smutníme. Jménem klubu FC Barcelona bych chtěl vyjádřit nejhlubší soustrast týmu RCD Espaňol a rodině Daniho Jarqueho," sdělil Joan Laporta prostřednictvím webových stránek. "Jsme zděšeni touto tragickou událostí, která nás uvrhla do hlubokého žalu," dodal.


Smutek panuje i v táboře Realu Madrid, jehož mluvčím se stala jeho ikona, Raúl. "To, že něco takového utrpěl takhle mladý muž, skvělý profesionál a sportovec, nás rozzuřilo," nechápe smrt mladého člověka kanonýr Bílého baletu.


Vzpomínka na Puertu


Jarqueho smrt je po dvou letech dalším úmrtím ve španělském fotbalu. Na konci srpna 2007 zemřel obránce FC Sevilla Antonio Puerta v průběhu ligového zápasu proti Getafe.

jvl tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Hapoel Jeruzalém - AEK

   20:25

   Maxi Tip Poker Tour (22)

   20:50

   Element (399)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   UFC Fight Night: Reyes vs. Weidman

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Lietkabelis

   22:25

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   00:20

   Ligue 1 Highlights (10)

   01:15

   Fotbal: New York City FC - Toronto FC

   03:15

   Nova Cup 2019 - Mikulov

Celý Program