Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2015
nemilé

Španělsko bez posil? Po Barceloně hrozí zákaz i Atlétiku s Realem

Atlético - Real
Zdroj: isifa.com

Barcelona nemůže obchodovat s hráči po celý rok 2015. Teď údajně hrozí podobný scénář i úhlavním konkurentům z Madridu. Kluby to však odmítají.

Ve všech třech případech byl / je problém s nakupováním hráčů mladších osmnácti let ze zahraničí. Hráč totiž může být podepsán jen v případě, že jeho rodiče se přistěhují do země, ve které klub působí, z důvodů, které nesouvisí s fotbalem. Druhou možností je místo bydliště v okolí klubu nebo pokud pochází z jiného státu evropské unie.

 

 

FIFA nezveřejnila „problémové“ přestupy ani v případě Barcelony, takže se dá pouze spekulovat, koho celky z Madridu zlanařily. Každopádně se ve Španělsku mluví o tom, že Real už se na zákaz přestupů začal připravovat. Nedávno klub podepsal Lucase Silvu a Martina Odegaarda, v létě přijde obránce Porta Danilo a také Marco Asensio, který je momentálně na hostování v Mallorce.

 

 

Pokud by se trest pro oba celky potvrdil, zákaz přestupů by byl na dvě následující přestupová období jdoucí za sebou. Dá se ale očekávat, že oba celky by se okamžitě odvolaly. Se správným načasováním by to totiž znamenalo, že bude trest odsunut o jedno přestupové období. Oba kluby by tak stihly své řady posílit o nové hráče před rokem „půstu“.

 

 

„Real Madrid odmítá, že by klub kdy nedodržoval předpisy FIFA. Jsme zarmouceni zprávami, které se objevily v médiích. Pravděpodobně jde o pokud poškodit jméno klubu za činy, které jsme nespáchali, “ komentoval Real Madrid situaci na webových stránkách.

 

 

„Vždy jsme spolupracovali s organizací FIFA při veškerém vyšetřování. Jsme si jistí, že jsme ve všech případech postupovali správně. Všechny smlouvy prošly schvalovacím systémem Madridské a Španělské fotbalové federace,“ reagovalo Atlétiko.

 

 

Případný trest by určitě pomohl v konkurenčním boji Barceloně. Té se chytlo trio Neymar – Messi – Suárez a kdyby jejich úhlavní soupeři byli bez posil, mohlo by to být v příštích bojích o titul v La Lize klíčové. Své vyjádření s největší pravděpodobností přinese v nejbližších dnech i organizace FIFA.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:20

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

 • Nova Sport 2

  • 13:30 15:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Celý Program