Španělé se v přípravě natrápili s Koreou, Itálie nestačila na Mexiko

Španělští fotbalisté porazili v přípravě na mistrovství světa Koreu 1:0, když se o jedinou branku postaral svou premiérovou trefou v národním týmu Jesús Navas ze Sevilly v 87. minutě.

Na hřišti se poprvé po dvou měsících objevil záložník Arsenalu Cesc Fábregas. Úřadující mistři Evropy tentokrát nasadili spíše náhradníky a proti Korejcům si mnoho brankových příležitostí nevytvořili.

Fábregas odehrál zhruba šedesát minut bez známek následků po zlomenině nohy. Do přípravné fáze se ještě nezapojil Fernando Torres, jenž se léčí po operaci kolena. Španělskou reprezentaci čeká poslední přípravný zápas v úterý proti Polsku. Šampionát zahájí 16. června proti Švýcarsku.

Lippi z prohry tragédii nedělal

Překvapivou porážku si připsali úřadující mistři světa Italové. Ti po náročném soustředění v Alpách podlehli na neutrální půdě v Bruselu 1:2 Mexiku. "Byli jsme ve vysoké nadmořské výšce deset dnů a hráči si stěžovali na těžké nohy. Soupeř byl v mnohem lepší kondici. Své hráče znám a z prohry nejsem vůbec smutný. Podstatné je pouze to, v jaké budeme formě za deset dnů," reagoval po zápase kouč Marcello Lippi.

Němci museli otáčet

Až dvě branky Bastiana Schweinsteigera z pokutových kopů v posledních 20 minutách zajistily Německu vítězství 3:1 nad Bosnou. Ta dlouho vedla zásluhou svého kanonýra Edina Džeka, Němci však v domácím prostředí ve druhé půli třemi góly vývoj otočili.