Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

PROHRÁL BOJ O ŽIVOT

Mladý fotbalista (15) se srazil se spoluhráčem a zemřel

Měl to být obyčejný fotbalový zápas dorostenců. Pro patnáctiletého Érseka Zsolta však skončil tragicky. Se spoluhráčům se srazil tak nešťastně, že ho odvezli do nemocnice, kde pokračoval v boji o život. V ranních hodinách bohužel zemřel. Pro televizi Markíza to potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice v Trnavě.

O smrti mladého chlapce už informoval i fotbalový klub FC DAC 1904 z Dunajské Stredy na oficiální stránce. "Celá rodina DAC truchlí nad svým ztraceným synem. V minulosti prošel náš klub mnoha obtížemi a ztrátami, dnešní den je ale nejtragičtějším v jeho 111 let dlouhé historii. Vedení klubu bylo celou dobu v kontaktu s rodinou, jejíž i touto cestou vyjadřuje soustrast a sdílí její bolest. Odpočívej v pokoji," píše se na webu.

 

Všechno se událo na zápase mladších dorostenců. Hlohovec hostil Dunajskou Stredu. Nebyl to faul, v zápalu hry se vlastní spoluhráči nešťastně srazili. Brankář vybíhal a obránce se snažil bránit brankáře, přicházel útočník, nastal kontakt a najednou všichni tři hráči zůstali na zemi. Takto popsal incident prezident klubu Tibor Végh.

 

Chlapec se cítil špatně, a tak okamžitě přivolali záchranáře. "Po příjezdu záchranářů chlapec komunikoval, byl při vědomí a ti ho s naražením břichem a hrudníkem převezli do nemocnice," potvrdil mluvčí Operačního střediska záchranné služby Boris Chmel.

 

I když první informace hovořily o tom, že chlapec se vážně nezranil, vše se změnilo v Trnavské nemocnici. Podle dostupných informací měl patnáctiletý Zsolt poškozená játra.

 

"Mladý pacient je po velmi náročné operaci a momentálně je ve velmi vážném až kritickém stavu," řekl ještě v neděli Matouš Stračiak, mluvčí Fakultní nemocnice.

 

Fotbalisté ani vedení klubu si to neumí vysvětlit. Podobné zákroky jsou běžné na každém setkání. "Je to kontaktní sport, kde soupeři se setkávají, nebyl v tom žádný úmysl, byla to náhoda," řekl Végh.

tvnoviny.sk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 13:25 13:35

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   14:00

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

   15:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program