Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2015 20:07
PROHRÁL BOJ O ŽIVOT

Mladý fotbalista (15) se srazil se spoluhráčem a zemřel

Měl to být obyčejný fotbalový zápas dorostenců. Pro patnáctiletého Érseka Zsolta však skončil tragicky. Se spoluhráčům se srazil tak nešťastně, že ho odvezli do nemocnice, kde pokračoval v boji o život. V ranních hodinách bohužel zemřel. Pro televizi Markíza to potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice v Trnavě.

O smrti mladého chlapce už informoval i fotbalový klub FC DAC 1904 z Dunajské Stredy na oficiální stránce. "Celá rodina DAC truchlí nad svým ztraceným synem. V minulosti prošel náš klub mnoha obtížemi a ztrátami, dnešní den je ale nejtragičtějším v jeho 111 let dlouhé historii. Vedení klubu bylo celou dobu v kontaktu s rodinou, jejíž i touto cestou vyjadřuje soustrast a sdílí její bolest. Odpočívej v pokoji," píše se na webu.

 

Všechno se událo na zápase mladších dorostenců. Hlohovec hostil Dunajskou Stredu. Nebyl to faul, v zápalu hry se vlastní spoluhráči nešťastně srazili. Brankář vybíhal a obránce se snažil bránit brankáře, přicházel útočník, nastal kontakt a najednou všichni tři hráči zůstali na zemi. Takto popsal incident prezident klubu Tibor Végh.

 

Chlapec se cítil špatně, a tak okamžitě přivolali záchranáře. "Po příjezdu záchranářů chlapec komunikoval, byl při vědomí a ti ho s naražením břichem a hrudníkem převezli do nemocnice," potvrdil mluvčí Operačního střediska záchranné služby Boris Chmel.

 

I když první informace hovořily o tom, že chlapec se vážně nezranil, vše se změnilo v Trnavské nemocnici. Podle dostupných informací měl patnáctiletý Zsolt poškozená játra.

 

"Mladý pacient je po velmi náročné operaci a momentálně je ve velmi vážném až kritickém stavu," řekl ještě v neděli Matouš Stračiak, mluvčí Fakultní nemocnice.

 

Fotbalisté ani vedení klubu si to neumí vysvětlit. Podobné zákroky jsou běžné na každém setkání. "Je to kontaktní sport, kde soupeři se setkávají, nebyl v tom žádný úmysl, byla to náhoda," řekl Végh.

tvnoviny.sk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program