Slavný skotský klub Glasgow Rangers má finanční problémy

Téma:

Situace finančně zruinovaného skotského fotbalového klubu Glasgow Rangers je nečitelná, jeden z ředitelů klubu mluví o likvidaci, další tvrdí, že k tomu mají Rangers daleko.

Gigant z Glasgow, který získal mistrovský titul 54 krát v historii (světový rekord), v únoru spadl do finanční nucené správy, protože dluží 9 milionů liber (260 milionů Kč) na mzdách a daních z prodeje. Současný ředitel klubu Dave King v prohlášení připustil, že klub čelí určitému způsobu likvidace.
 

Ovšem bývalý ředitel klubu Paul Murray, který nyní spolupracuje se správci konkurzní podstaty, kritizoval Kinga a podotkl, že likvidace není jediný možný výstup. Hráči a trenéři jednali se správci klubu o snížení mezd tak, aby Glasgow Rangers ušetřil měsíčně milion liber (29 milionů Kč).
 

Minulý týden jeden ze správců konkurzní podstaty Paul Clark ze společnosti Duff and Phelps řekl, že klub čelí na konci sezony ročnímu schodku 4,5 milionu liber (130 milionů Kč).
 

Přesto Dave King ve svém středečním prohlášení zopakoval pesimistické předpovědi. „Nemyslím si, že je rozumná naděje, aby se klub dostal z konkurzu. Jsem přesvědčen, že likvidace je nevyhnutelná,“ podotkl.
 

Bývalý ředitel Paul Murray však opět nesouhlasí. "Likvidace není nevyhnutelná. Z mého úhlu pohledu a po rozmluvách se správci konkurzní podstaty, rozhodně nepracuji na základě toho, že by likvidace měla být jasným východiskem,“ zopakoval Murray.
 

"Jsem překvapen, že Dave King vydal toto prohlášení a neprobral jej dříve se mnou. S hodně názory souhlasím, ale ne s tím, že klub musí jít do likvidace. Dave žije v Jižní Africe a nyní pobývá obchodně v Číně, myslím, že je trochu vzdálen detailům, které probíráme v Glasgow,“ dodal Paul Murray.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Proměna bouřliváka

   01:10 01:50
   01:50

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   02:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   04:05

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   04:35

   Fotbal: Real Salt Lake - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (41)

   00:50 01:45
   01:45

   Silk Way Rally

   02:15

   Trans Hong Kong - Urban MTB Trip

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:15

   Salomon Golden Trail World Series - Final

   11:40

   Silk Way Rally

Celý program