Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zimní posila

Slavii se splnil sen. Získala obránce z AC Milán!

Kristian Tamas
Zdroj: AC Milán
Kristian Tamas

Slavia získala před odletem na herní soustředění do Turecka posilu. Do Edenu přichází na půlroční hostování s opcí na přestup levý obránce Krizstián Tamás z AC Milán.

„Domluvili jsme s AC Milán, hráčem i agentem. Můžu potvrdit, že jsme Krisztiána Tamáse získali na půlroční hostování s následnou opcí na přestup a tříletým kontraktem," potvrdil sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.


„Je potřeba ještě dotáhnout administrativní věci a všechny potřebné náležitosti k realizaci, ale v sobotu nebo nejpozději v průběhu dalších dnů by se k nám měl v Turecku připojit. Měla by to pro nás být určitě velice zajímavá posila,“ okomentoval příchod maďarského obránce Karol Kisel.


Levý obránce byl ve Slavii už v prosinci na testech. „V mezibloku před Vánocemi nás přesvědčil. Má velmi dobrou levou nohu, je dobrý v defenzivně a hlavně kvalitně podporuje útok,“ charakterizoval čerstvou posilou trenér Miroslav Beránek.


„V době, kdy se ten příchod nedařilo dotáhnout do konce, to byl právě Krizstián, kdo chtěl do Slavie přijít a výrazně pomohl tomu, že se nakonec tento příchod podařilo zrealizovat,“ doplnil trenér Beránek.


Maďarský levý obránce Krisztián Tamás se narodil 18. dubna 1995 v Budapešti. 180 centimetrů vysoký levonohý hráč v mládeži nastupoval nejprve za Újpest, následně se dostal do mládežnické akademie Haladás.


V roce 2011 měl nabídky z řady klubů, například Tottenhamu nebo Arsenalu, nakonec si vybral možnost přestoupit do slavného AC Milán. Tamás patří také do mládežnických reprezentačních výběrů Maďarska.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program