velká tradice

Silvestrovské derby vyhrála Slavia. A hned dvakrát!

Tradiční silvestrovské derby
Zdroj: ČTK

Tradiční fotbalové Silvestrovské derby znovu ovládla Slavia, která svého rivala Spartu porazila 5:4. Dvěma góly k přispěl k vítězství Slavie Lukáš Došek, který byl zvolen nejlepším hráčem červenobílých. Za Spartu byl oceněn Jiří Novotný.

Slavia si připsala už devatenácté vítězství z 28 utkání, zatímco Sparta vyhrála dosud jen pětkrát.

Mezi veterány nad 45 let rovněž vyhráli hráči Slavie, kteří především zásluhou hattricku Pavla Řeháka zvítězili 5:3.

Slavia v domácí prostředí dlouho potvrzovala svou převahu v tradičním utkání a už v první půli získala dvoubrankový náskok. Na úvodní gól debutanta v silvestrovském derby Lukáše Doška sice ještě rychle odpověděl vydařenou ranou z voleje Luděk Stracený, ale pak už se prosazovala jen Slavia. Nejprve zvýšil znovu Došek a následně Stanislav Vlček.

Po změně stran Sparta vyrovnala zásluhou Lokvence a Papouška a vypadalo to, že se bude tlačit za vylepšením nepříznivé bilance. Jenže pak předvedl parádní střelu Martin Müller a vrátil vedení Slavii, které vzápětí potvrdil další střelou z dálky Pavel Kuka. Sparta už jen v poslední minutě snížila díky Radimu Holubovi.

"Moje premiéra dopadla nejlépe, jak mohla. Vyhráli jsme a navíc jsem dal dva góly. Asi si mysleli, že ode mě nebezpečí nehrozí, tak mě moc nehlídali," řekl po utkání Lukáš Došek, který nastoupil i se svým bratrem Tomášem. "Já ještě patřím k těm mladším ročníkům. Až přijdu příště, tak už možná branku netrefím, teď to ještě šlo," dodal Došek, který hraje krajský přebor za Koloveč.

• 09:05 11:00

Fotbal: FC Metz - AS Monaco