Silvestrovské derby: Sparta porazila Slavii

Tomáš Řepka
Zdroj: Mediafax
Téma:

Tradiční Silvestrovské derby v nejprestižnější kategorii nad 35 let vyhrála Sparta nad Slavií 3:1. Za Spartu nastoupil například Řepka, Blažek či Fukal. Za Slavii hrál Štajner či Kuka.

V hlavním zápase Silvestrovského derby pražských "S", tradičního posledního duelu roku veteránů nad 35 let, v sobotu v Praze na umělé trávě v Edenu zvítězila Sparta nad Slavií 3:1. Dva góly sparťanů dal Miroslav Baranek, jednou skóroval Vratislav Lokvenc, za červenobílé snížil Pavel Kuka.

 

Řepka: Ještě chci hrát první ligu

 

Duel za pěkného počasí a před vyprodaným hledištěm kolem umělého trávníku zvládla tentokrát Sparta mnohem lépe na vysoké sportovní úrovni a díky velmi taktickému pojetí defenzívy. Vzhledem k omlazeným kádrům, v nichž Jiří Štajner v červenobílém dresu a Milan Fukal v letenském ještě hrají Gambrinus ligu, sparťané Tomáš Řepka a Jaromír Blažek ukončili smlouvy po závěru podzimní sezony a řada hráčů ještě působí v divizi a národních ligách, měl zápas vysoké tempo nad obvyklou úrovní veteránských zápasů.

 

Rozhovory po derby:

 

 

Magnetem zápasu byl především Tomáš Řepka. "Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem za Spartu hrál naposledy soutěžní zápas v srpnu, takže jsem to to dneska opravdu užil. S fotbalem určitě nekončím. Za dva dny mám schůzku se svým manažerem Pavlem Paskou a budeme další moje angažmá řešit. Chtěl bych mít během příštího týdne o všem jasno, ještě chci hrát první ligu," prozradil Tomáš Řepka.

 

Fanoušci děkují Řepkovi:

 

 

Jeden z nejlepších střelců probíhajícího ligového ročníku pětatřicetiletý Jiří Štajner má na rozdíl od Řepky místo v sestavě Slovanu Liberec jisté. "Moc jsem se na derby těšil a mělo to vysoké tempo. Při tom střídání se to však dalo v pohodě zvládnout. Škoda, že jsem na začátku zápasu neproměnil ty dvě šance. Mohlo to vypadat úplně jinak. Příští týden začínáme zimní přípravu na ligu, takže aspoň mám trochu náskok," prohlásil Jiří Štajner.

 

26. ročník Silvestrovského derby pražských "S" hráčů nad 35 let:

 

Sparta - Slavia 3:1 (2:0)
Branky: 8. Lokvenc, 10. a 43. Baranek - 47. Kuka. Rozhodčí: Zvonič - Vodička, Benák. ŽK: Řepka - Zákostelský. Diváci: 4000. Hrálo se na 2x25 minut v sestavách 1+6.
Soupisky:
Sparta: Blažek - Horňák, Řepka, Novotný, Mejtský, Gabriel, Fukal, Z. Svoboda, Holub, Baranek, Stracený, Lokvenc, Siegl.
Slavia: Vorel - Janoušek, Ondrejčík, Hyský, Zákostelský, Kozel, Müller, Hunal, Veselý, V. Hrdlička, Jindráček, Zelenka, Štajner, Ulich, Kuka.

 

Utkání veteránů Sparta - Slavia nad 45 let: 9:9 (5:7)
Branky: 13. a 34. z penalt Bielik, 18. a 27. Budka, 2. Berger, 14. Kotal, 20. Denk, 22. Pešice, 29. J. Jarolím - 8. a 15. Beránek, 10. a 26. Příložný, 11. a 38. z pen. Hrdlička, 5. Holota, 7. Čáp, 9. Medynský. Rozhodčí: Krondl - Vodička, Benák. Hrálo se na 2x20 minut.
Soupisky:
Sparta: Sova - Bielik, Bažant, Vrabec, Berger, Táborský, Pešice, Kotal, Denk, Budka, J. Jarolím.
Slavia: Přibyl - Peclinovský, Jeslínek, Lubas, Mareš, Beránek, Šimůnek, Medynský, Příložný, Hrdlička, Čáp, P. Herda, D. Herda, Holota, Knoflíček.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • NBA Triple (4)

   10:45 11:00
   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

Celý program