NÁDHERNÉ TREFY

Sex před zápasem? Běžná věc, přiznal Ronaldinho a blýskl se dvěma góly

Téma:

Kdysi se o něm říkalo, že má na to, aby se stal jedním z nejlepších fotbalistů historie. Prošel velkokluby typu Paris St. Germain, Barcelona, AC Milán, dvakrát získal ocenění pro nejlepšího hráče světa. Ve třiceti se ale rozhodl pro návrat do rodné Brazílie a v ní Ronaldinho kouzlí dál.

Zdá se, jako kdyby "zubatý postrach" nezestárnul oproti svým slavným dobám ani o měsíc. Pořád stejně vypadá, a taky jeho fotbalová technika je stále na nejvyšší úrovni. Dokázal to znovu v noci, kdy právě jeho dva precizní přímé kopy zajistily Mineiru remízu 2:2 s mistrovským Fluminense.
 

Už když se světoznámý technik v lednu 2011 vrátil zpátky do své rodné země a podepsal smlouvu s Flamengem, těšila se na jeho kousky celá Brazílie. A Ronaldinho nezklamal. V jednatřiceti ligových zápasech dal 14 gólů a dalších 7 připravil svým spoluhráčům. Jenže ke spokojenosti měl daleko. Údajně mu nechodila včas výplata, často se hádal s vedením klubu.
 

I proto odehrál v sezóně 2012 za Flamengo jen dva zápasy, než mu došla trpělivost. Narychlo se dohodl na přestupu do Atletica Mineiro, kde je teď podle svých slov nadmíru spokojený. "Ode dne, kdy jsem do klubu přišel, se cítím skvěle. S každým tu mám dobrý vztah a chtěl bych tady zůstal co nejdéle," vychvaluje své současné angažmá Ronaldinho.
 

Jeho spokojenost je znát i na hřišti. Za Mineiro odehrál celkem 55 zápasů, k dvaceti gólům přidal i 19 finálních přihrávek a znovu je miláčkem publika. Nedávno dokonce v brazilské mutaci Playboye odtajnil svou tajnou zbraň, díky níž se z něj stal světoznámý střelec. "Když jsem hrál v Barceloně, často jsem se před zápasy oddával sexu," šokoval Ronaldinho. "Díky tomu jsem pak byl víc v pohodě i na hřišti."

Vojtěch Bidrman, jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program