SENZACE: Real PROHRÁL, Barcelona nezaváhala a vede ligu o osm bodů

Fotbalisté Realu Madrid podlehli ve španělské lize Gijónu 0:1 a poprvé v sezoně na svém hřišti nezvítězili. Trenér José Mourinho doma prohrál se svým týmem v ligovém utkání poprvé od 23. února 2002.

Real zvítězil na svém stadionu Santiaga Bernabéua v této sezoně ve všech předchozích 14 ligových a celkem 22 soutěžních utkáních. Naposledy ve španělské metropoli prohrál 10. dubna minulého roku s Barcelonou.

Jedinou branku duelu vstřelil v 79. minutě záložník Gijónu Miguel de las Cuevas, který zakončil přízemní střelou k tyči povedenou akci spoluhráčů.

V útoku "Bílého Baletu" výrazně chyběli zranění nejlepší střelci Cristiano Ronaldo a Karim Benzema. Prosadit se nedokázal ani střídající uzdravený forvard Gonzalo Higuaín, který nastoupil poprvé po čtyřech měsících.

Domácí budou mít šanci na reparát před svými diváky v úterním úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů proti londýnskému Tottenhamu.

Barcelona nezaváhala

Katalánská Barcelona navýšila svůj náskok v čele tabulky, když dokázala vyhrát na půdě Villarrealu 1:0. Tentokrát výhru favoritovi vystřelil gólem ve druhém poločase po přihrávce Busquetse další obránce Pique. Nadále tak v této sezoně platí, že pokud Barcelona vstřelila v ligovém utkání první gól, tak zápas neprohrála.