Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Šéf UEFA Platini je proti zavedení moderních technologií ve fotbale

Témata:

Prezident Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini opakovaně vyslovil svůj nesouhlas se zavedením moderních technologií do nejpopulárnějšího kolektivního sportu na světě.

Stalo se tak necelý týden poté, co Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IFAB) souhlasila s odzkoušením nových technologií a následnou diskusí o jejich možném zavedení do fotbalu. Nové technologie by měly pomáhat rozhodčím při posuzování sporných situací, zejména v případě uznání či neuznání gólů.
 

Platini však tvrdí, že fotbal by se podobal hře na konzoli Playstation a rozhodčí by přišli o své zásadní úkoly. Právě prezident UEFA se největší měrou přičinil o zvýšení počtu sudích v zápasech Ligy mistrů a Evropské ligy. Kromě tradičních tří rozhodčích jsou za brankovými čarami další dva, kteří detailněji pozorují dění v pokutovém území.
 

"Jeden rozhodčí nestačí, nikoli v moderní éře, kdy jednotlivé zápasy snímá často i dvacet kamer. Není to fér. Kamera může vidět všechno, ale rozhodčí se musí spoléhat jen na své oči, proto jsme se rozhodli přidat další dva asistenty. Je to z naší strany logický krok, více očí přece více vidí," řekl Platini.
 

Prezident UEFA pak pokračoval v obhajobě arbitrů. "Ve fotbale je tlak na tři rozhodčí, v tenise je jeden hlavní, ale spoléhá se na dalších dvanáct čárových. Myslím si, že fotbaloví arbitři jsou v podstatě masochisté. Vědí, že mohou udělat chybu a přesto jdou směle na hřiště. V době fair-play by rozhodčím měly pomáhat i kluby, fanoušci, hráči, novináři a všechny ostatní autority. Každý by měl být svým způsobem odpovědný. Mou filozofií je, že pomáhat by jim měl úplně každý," dodal někdejší francouzský fotbalista.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:20 13:00

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   16:15

   Barcelona Spartan Race

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

 • Nova Sport 2

  • 11:05 13:30

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

   17:25

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   19:30

   Barcelona Spartan Race

Celý Program