rozhovor gratulujeme!

ŠEDESÁTINY Ládi Vízka: Chci ještě mou holčičku odvést k oltáři!

Téma:

Dopoledne tenis, pak kartičky, kulečník, pivíčko. Legendární glosátor Láďa Vízek slaví šedesátiny! Dvakrát byl vyhlášen nejlepším českým fotbalistou a v roce 1980 vyhrál olympijské hry! A před dvěma roky se nečekaně stal otcem.

K jubilejním narozeninám si nadělil tenisové vítězství nad hokejistou Palvem Richterem a pak už volal do své hospody, aby připravili tatarák. Mastily se karty, hrál se kulečník, přišli ale zatím jen nejbližší kamarádi. Ta velká oslava teprve přijde v pátek.


Jak vám je, když jste docílil další mety? Dnes jste oslavil 60 let!
 

"Kluci, já tu 60tku slavím zejtra a není náhodou, že mezi prvními hosty zvu doktory. Profesor Dungl z Bulovky je můj první host, kterýmu řeknu, že mě má na starost. I to vypovídá o tom, jak se cítím a jakou mám prostě náladu. Je to na mě velký číslo (usmívá se). Jsem úplně v šoku, kolik lidí mi dneska volalo, protože to dávali v rozhlase, všichni to na mě vykecali! Dostal jsem neskutečný množství pozdravů."


Nějaké dárky jste prý už dostal a dnes sedíte s kamarády v Kozlovně u karet a tataráku. Ta hlavní oslava ale přijde až v pátek...
 

"Ale ne, já nechci dělat narozeniny kvůli dárkům. Já chci pozvat nejbližší kamarády, který mám. Přijde pár golfistů, kluci ze Štvanice - Flégl, Šavrda, Šmíca přijde. Škoda že chybí Ivan Hašek, to by byla ozdoba, ten tady slavil 50. Uvidíme jak se to povede, přijedou kamarádi ze Šumavy s jelenem s tatarákem, posedím a budu strašně rád, až ta 60tka bude za mnou.."


Před dvěma lety se vám narodila dcerka. Jak velká změna to pro vás byla?
 

"No, přemýšlím o tom, že v 60ti jsem takovej blázínek, když jsem si jí pořídil. Je to holčička za kterou jsem strašně rád, pro kterou prakticky žiju, mám šikovnou manželku, která se o ní stará. Je to dar, od pánaboha asi za to, že jsem se choval vždycky dobře. Tak i od něj jsem před časem dostal dárek k 60tinám i když jí jsou dva roky. Ta holčička je pro mě všechno. Snad jí vychovám ke sportu."


A jak to jde fotbalově?

 

"No, byl jsem přeřazenej prezidentem Chaber panem Šmicrem do béčka. Bojuju, abych se dostal zpátky do Áčka. Ale prej kvůli stáří to nepůjde. Prý je to jen těch šedesáti! Tak asi fotbalově umřu v B mužstvu Chaber."


Prožil jste toho dosti a pořád jste plný elánu. Jaké spřádáte plány na další léta?
 

" Já bych byl rád, kdyby se na matrice spletli, a řekli, že mi není 60 ale 53, to by mně slušelo! A byl bych rád, i kvůli tý holčičce. Nevím, jak dlouho vydržím, při mý životosprávě a při tom mým stylu života. Chtěl bych jí vést ještě k oltáři, když to vydržím. Udělám pro to všechno. Ale bude to velice těžký. To je svým způsobem i smutný, co?..."

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Magazín Evropské ligy (18)

   17:20 17:50
   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   19:50

   Běhej lesy - Brdy

   20:00

   Kayaking Kerala - Part 2

   20:35

   NHL: Calgary Flames - Winnipeg Jets

 • Nova Sport 2

  • NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   17:05 19:10
   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

   19:35

   NBA: Miami Heat - Toronto Raptors

   22:05

   UFC Reloaded (48)

   22:50

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   00:50

   UFC Reloaded (45)

Celý program