Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2014 15:05
živě na nova sport první trofej

Rosický se vrátil do Wembley. S Arsenalem chce Community Shield

Tomáš Rosický
Zdroj: isifa.com
Tomáš Rosický

První ostrý zápas sezony a hned o důležitou trofej! Londýnský Arsenal se ve Wembley utká s Manchesterem City o Community Shield. Zápas začne v 16 hodin na NOVA Sport a Tomáš Rosický věří v úspěch, i když zápas začne na lavičce náhradníků.

Arsenal si zajistil účast v Community Shield před třemi měsíci, kdy porazil Hull CIty ve finále FA Cupu. Proti stojí vítěz Premier League Manchester City, za který ale hrají hned tři bývalí hráči Arsenalu: Bacary Sagna, Samir Nasri a Gael Clichy.


"Myslím, že to bude dobrý ofenzivní fotbal, protože oba týmy chtějí hrát dopředu. Bude to hodně zajímavé," soudí český záložník a jeden z nejzkušenějších hráčů "Gunners"


"Bacary Sagna je další, kdo od nás odešel do Citizens. Hrál jsem s ním snad sedm let, takže to bude zajímavé. Ale je to trochu zvláštní, vidět tyhle kluky hrát proti nám," přiznal Rosický. Mohl to být právě on, kdo mohl vést tým do boje jako kapitán. Thomas Vermaelen odešel do Barcelony a český záložník je nyní služebně nejstarším hráčem. V přípravě pásku nosil on nebo Mikael Arteta. Arsene Wenger ale českého reprezentanta do základu nepostavil.


Tomáš Rosický v přípravě proti Borehamu
Zdroj: isifa.com Tomáš Rosický v přípravě proti Borehamu


Ve Wembley bude tradičně vyprodáno, Anglie se na start nové sezony těší. A i když je Community Shield považován za spíše benefiční trofej, motivace je vysoká.


"Na jednu stranu je to takové přátelské setkání, ale myslím, že obě strany to vidí jako další příležitost vyhrát trofej. Máme na Wembley skvělé vzpomínky a chceme tu vyhrát znovu," říká Tomáš Rosický.


ČTĚTE TAKÉ


Připomíná ještě jeden důvod. "Když ochutnáte úspěch, tak je to skvělá zkušenost a chcete pak vyhrávat pořád. Až do FA Cupu jsme dlouho nic nevyhráli. Pro kluky, jako jsou Walcott, Wilshere, Gibbs, Chamberlain to bylo něco velmi důležitého," vzpomíná na triumf v FA Cupu.
 

Zápas o Community Shield mezi Arsenalem a Manchesterem City vysílá NOVA Sport od 16 hodin.

ram TN.cz