Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 11. 2014
galerie anglická tradice

Rooney a příběh podivné čepice. Teď má slavné foto i on

Wayne Rooney na první škole
Zdroj: Daily Mail
Wayne Rooney na první škole
Témata:

Je jen osm fotbalistů, kteří oblékli dres anglického národního týmu ve více než 100 zápasech. Když se to v roce 1973 podařilo Bobby Moorovi, navštívil školu, kde vyrůstal a vyfotil se s 99 dětmi. Nyní ho stylově následoval Wayne Rooney.

Je to taková anglická tradice. Když se mluví o tom, kdo má kolik odehráno zápasů v reprezentaci, uvádí se nejen na ostrovech počet v takzvaných caps. Ano, fotbalisté hrdého Albionu opravdu dostávají za start v necennějším dresu podivnou ale tradiční slavnou čepici.


Bobby Moore na první škole
Zdroj: Daily Mail Bobby Moore na první škole

 

A když jich některý z fotbalistů nasbírá 100, už je opravdovou legendou. Postupně toho dosáhli Billy Wright, Bobby Charlton, Bobby Moore, Peter Shilton, David Beckham, Steven Gerrard, Ashley Cole a Frank Lampard. Nyní čeká pocta na Wayna Rooneyho, stý zápas odehraje v sobotu 15. listopadu proti Slovinsku.
 

Současný kapitán Anglie si nenechal ujít příležitost a nechal se zvěčnit na stejné fotografii, jako před ním právě Moore nebo nedávno Steven Gerrard. Ten si obřad odbyl před dvěma lety a úplně se rozplýval.


Steven Gerrard na první škole
Zdroj: Daily Mail Steven Gerrard na první škole


"Ocitl jsem se tam, kde jsem byl, když mi byly čtyři roky. Když jsem si dal věci do souvislostí, uvědomil jsem si, jak jsem šťastný,"
říkal Gerrard.


Nyní přišla Rooneyho chvíle. Sice neměl po ruce všech 100 čepic, ale pro účely focení věnoval malým klukům z jeho první školy repliky anglických dresů. A užil si to jako malý kluk. A to foto bude za pár let hodně ceněná relikvie.


Wayne Rooney na první škole
Zdroj: Daily Mail Wayne Rooney na první škole

TN.cz