Ronaldo se upsal jako nejdražší fotbalista v historii Realu Madrid

Téma:

Portugalská hvězda definitivně přestupuje z Manchesteru United do Realu Madrid. Zprávu potvrdily oba kluby na svých oficiálních stránkách.

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo definitivně mění dres anglického Manchesteru United za barvy španělského Realu Madrid."Zástupci Realu Madrid a Manchesteru United podepsali konečnou dohodu o převodu práv na hráče Cristiana Ronalda s účinností od 1. července," stojí v oficiálním prohlášení španělského klubu na jeho internetových stránkách.


Manchester dal Ronaldovi vysněné požehnání k přestupu do Realu Madrid už 11. června. Zbývalo pouze doladit výši Portugalcovy gáže na Santiagu Bernabeauu. Více čtěte ZDE.


"Prodej Cristiana Ronalda se zdá být dokončen. Portugalský křídelní hráč se stal předmětem rekordní nabídky 80 milionů liber od španělského klubu 11. června. Od té doby byl na dovolené, ale jeho návrat do práce pod jeho novými zaměstnavateli znamená, že dohoda o jeho přestupu vstoupí v platnost k prvnímu červenci," stojí v neveselém tónu na stránkách Rudých Ďáblů. Anglický velkoklub dále uvádí, že nehodlá celou kauza již více komentovat.


Ronaldo podepsal kontrakt na šest let


Manchester dal již dříve k hráčovu vysněnému přestupu souhlas, zbývalo pouze doladit podmínky hráčova platu, k čemuž došlo v pátek. Ronaldo podepsal v Bílém baletu smlouvu na šest let, která mu zaručuje v první sezoně příjem 300 milionů korun, každý další ročník v bílém dresu se mu pak zvýší o 25 procent. Odstupné za hráče činí neuvěřitelných 80 milionů liber (2,5 miliardy korun).


S neuvěřitelně drahými přestupy Ronalda a Kaká do Realu Madrid během několika dní souhlasí i legendární fotbalista Zinédine Zidane. Ten v Bílém baletu sám jako hráč zářil a nyní plní roli poradce staronového prezidenta Florentina Péreze. Více se dozvíte ZDE.
 

"Hráč zůstane v Realu Madrid dalších šest sezon a bude oficiálně představen 6. července na stadionu Santiaga Bernabeau," potvrdilo klubové vedení na svém oficiálním webu.


Chtěl odejít už minulé léto


Ronaldo chtěl z Manchesteru odejít do Madridu již loni v létě po evropském šampionátu, nechal se ale manažerem sirem Alexem Ferusonem po vleklých tahanicích přesvědčit, aby zůstal. Po skončení letošní sezony ale z Los Angeles, kde trávil dovolenou, znovu zopakoval touhu Old Trafford opustit a vedení Rudých ďáblů mu s pramalou radostí vyšlo 11. června oficiálně vstříc. Jako "bolestné" za ztrátu nejlepšího fotbalisty planety za minulý rok dostane Manchester od Bílého baletu nejvyšší částku, jaká byla kdy za fotbalového hráče vyplacena.


Reportáž o chystaném Ronaldově přestupu ze Sportovních novin TV NOVA si prohlédněte ZDE:

Portugalský reprezentant přestoupil do Manchesteru United v roce 2003 ze Sportingu Lisabon za 12 milionů liber, nyní za něj anglický celek inkasuje takřka sedmkrát tolik. Ronaldovy góly pomohly anglickému celku vyhrát třikrát za sebou Premier League, v minulé sezoně pak i Ligu mistrů. Sám hráč přiznal, že už toho víc s tradičním účastníkem anglické ligy vyhrát nemůže a potřebuje tedy novou motivaci, kterou hodlá najít v Realu Madrid.


Přišli Kaká, Albiol a Saviola, Bílý balet definitivně opouští Saviola


Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo je třetí letní posilou Realu Madrid. Klub posiluje od chvíle, kdy se stal prezidentem madriského gigantu opět Florentino Pérez. Ten po svém nástupu do funkce vyhlásil, že se bude snažit o to, aby klub pod jeho vedením zahájil další éru plnou úspěchů a přivede proto do řadu světových fotbalových hvězd. A zatím drží slovo. Klub již utratil 67 milionů eur za brazilského špílmachra Kaká z AC Milán, do obrany pak koupil za patnáct milionů eur z Valencie Raula Albiola.


Ze španělského královského klubu naopak odchází Argentinec Javier Saviola, který by po příchodu ofenzivních posil neměl příliš šancí dostat se na hřiště. Jeho novým působištěm se na další tři roky stane Benfica Lisabon, která za něj zaplatí čtyři miliony eur.

dfk TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:00 01:55
   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program