Reprezentant Pudil přestoupil z Genku do Granady

Daniel Pudil
Zdroj: Mediafax
Téma:

Šestadvacetiletý obránce či krajní záložník Daniel Pudil přestupuje z belgického Genku do patnáctého klubu španělské La Ligy Granada CF, kde podepíše smlouvu na pět let.

Pudilovi končila v létě v belgickém týmu smlouva, Genk proto v posledních dnech zatlačil na jeho odchod. Českému fotbalistovi v případě setrvání v Belgii hrozilo, že si na jaře nezahraje. "V klubu jsem měl signály, že když nepodepíšu novou smlouvu, kterou jsem měl do léta, nechají mě na jaře sedět na tribuně. A EURO by mohlo být ztraceno," prohlásil Pudil na webu agentury Chovanec Sport.
 

Nyní se šestadvacetiletý levonohý hráč stane jediným českým fotbalistou, který momentálně bude hrát nejvyšší španělskou soutěž. "Byla to nabídka, která se nedá odmítnout. Když se ozvala Granada, dlouho jsem neváhal. Španělská liga má úplně jinou kvalitu než belgická, o tom asi nemá cenu polemizovat. Strašně se těším na nové prostředí, na velké zápasy s Barcelonou nebo Realem," uvedl Pudil, který změnu dresu konzultoval i s reprezentačním trenérem Michalem Bílkem.
 

Pudil se už zajímal o výsledky momentálně patnácté Granady. "Poslední dobou hráli docela dobře, akorát teď prohráli 1:5 na Realu. Ale to se stane i jiným týmům. Stadión i město docela znám, protože jsme tam s nároďákem hráli kvalifikaci a byli jsme tam tři dny. Moc se mi tam líbilo, město je starobylé s řadou památek, trochu mi to připomínalo starou Prahu. Má nějakých 200 tisíc obyvatel, je tam celý rok teplo, třicet minut k moři. Nějaké informace mám i od prezidenta klubu, který za mnou do Belgie přijel," uzavřel český reprezentant.
 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   11:05 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

   15:00

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Gaziantep

   16:40

   Fotbal: LA Galaxy - Philadelphia Union

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program