Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

twitter nenávist

Je mu 15 let a už vyšetřuje ho policie. Rasisticky urazil hvězdu

Danny Welbeck
Zdroj: isifa.com

Dávejte si pozor, co píšete na sociální sítě. Jeden takový příspěvek se totiž nevyplatil mladému příznivci Manchesteru United. Za „zas*aného negra“ adresovaného bývalému hráči rudých ďáblů ho teď totiž vyšetřuje policie.

Odchod k rivalovi fanoušci těžko skousávají. A když se hráč v novém dresu proti svému bývalému týmu trefí, bývá teprve zle. Danny Welbeck je odchovancem manchesterské kopané, do Premier League nahlédl právě v jeho dresu, na začátku letošní sezóny se však stal spoluhráčem Tomáše Rosického v londýnském Arsenalu.

 

Právě v jeho barvách přispěl v minulém týdnu brankou k porážce Manchesteru United ve čtvrtfinále slavného FA Cupu. To ovšem nelibě nesl mladý fanoušek United. Rozezlený hoch využil i tmavé barvy pleti čtyřiadvacetiletého fotbalisty a na sociální síti napsal: „Welbeck je pro mě mrtvý, zku*vený negr…“.

 

A to nebylo vše. Hoch peprnými výrazy naplnil takřka celou kapacitu tweetu. Informace se však dostala ke strážcům pořádku. „V souvislosti s podezřením na rasistické chování byl 12. března večer zatčen patnáctiletý muž,“ potvrdil policejní mluvčí.

 

Tweet zmíněného chlapce nebyl ale zdaleka jediným projevem, který doprovázel Welbeckův úspěšný návrat na Old Trafford v dresu soupeře. Řada lidí přeje fotbalistovi smrt, jeden člověk zašel dokonce ještě dál, když vyhrožoval, že Welbecka zabije.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:10

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   23:10

   Večerní Sportovní noviny

   23:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program