Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.7. 2010 21:45

POTVRZENO: Henry odchází do zámoří, bude hrát za New York

Témata:

Francouzský fotbalista Thierry Henry se stal hráčem týmu New York Red Bulls.

Henry za sebou nemá zrovna povedený rok. Nejdříve byl hlavním aktérem skandálního gólu při postupu Francie přes Irsko na mistrovství světa. Poté se společně s týmem Francie vrátil ze světového šampionátu s ostudou.
 

Je to pro mě start nové a vzrušující kapitoly, těší se Henry
 
Novou epizodu fotbalové kariéry ale chce napsat v zámoří. V Major League Soccer na něj čeká několikaletý kontrakt v týmu New York Red Bulls.
 
"Je to pro mě start nové a vzrušující kapitoly. Je pro mě ctí hrát za New York Red Bulls. Vím o historii týmu a mým jediným cílem bude pomoci klubu vyhrát poprvé titul v Major League Soccer," řekl Henry k přestupu. Jeho nový tým figuruje v současné době na druhé příčce Východní konference MLS, ještě loni byl ale nejhorším klubem soutěže.
 
Lidé začnou ještě více mluvit o MLS, tuší Beckham
 
Henryho rozhodnutí přivítal i David Beckham, který v zámoří působí od roku 2007. "Je to skvělé. Věděl jsem, že sem přijde, protože se mnou o MLS několikrát mluvil a chtěl vědět, jak to tu chodí," řekl Beckham během rozhovoru s fanoušky na serveru yahoo.com.
 
Podle hvězdného záložníka Los Angeles Galaxy bude mít Henryho příchod vliv na další zvýšení zájmu Američanů o fotbal, který je po mistrovství světa největší za poslední roky. "Lidé začnou ještě více mluvit o MLS. Je to pro fotbal v USA jen dobře. Už se nemůžu dočkat, až proti němu budu hrát," dodal Beckham, který do USA zamířil v roce 2007 z Realu Madrid.
 
Jsme nadšeni, jásá šéf New Yorku
 
Dvaatřicetiletý Francouz přichází do New Yorku s vizitkou nejlepšího střelce historie francouzské reprezentace. V reprezentačním dresu odehrál 123 zápasů a dal 51 gólů. Na klubové scéně se poprvé prosadil v Monaku a krátce okusil i italskou Serii A v dresu Juventusu. Nejslavnější roky své kariéry ale spojil s londýnským Arsenalem a s Barcelonou.
 
Na svém kontě má jak titul mistrů světa z roku 1998, tak i vítězství v klubové Lize mistrů s Barcelonou v roce 2009. V poslední sezoně mu ale v katalánském velkoklubu trenér Guardiola příliš příležitostí nedával.
 
"Thierry Henry je bezesporu jedním z nejúspěšnějších a nejuznávanějších fotbalistů během posledních patnácti let. Jsme nadšeni, že se rozhodl zvolit New York, aby pomohl Red Bulls ve snaze získat titul. Jeho kariéra nemá konkurenci a v rodokmenu má status vítěze," řekl k transferu Dietmar Beiersdorfer, šéf Red Bulls.
 
Henry bude fanouškům oficiálně představen v novém dresu s číslem 14 ve čtvrtek 15. července. Poprvé by měl Henry za svůj nový tým nastoupit 22. července v přátelském utkání proti Tottenhamu Hotspur, který je tradičním rivalem Arsenalu, kde dlouhou dobu působil.

tn.cz / Mediafax / ČTK