Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2010 10:53

Platini nazval rebelující reprezentanty "hlupáky" a vyhodil by je z národního týmu

Témata:

Žádné slitování by v roli trenéra neměl šéf UEFA a bývalý francouzský reprezentant Michel Platini s rebely ve francouzském národním týmu, kteří se vzbouřili na MS ve fotbalu v Jihoafrické republice.

Platini oznámil, že francouzští reprezentanti, kteří se dostali na letošním šampionátu do sporu s trenérem Raymondem Domenechem, si zaslouží za své chování doživotní tresty.
 

"Bylo to z jejich strany jen patetické gesto mizerných hlupáků," pustil se šéf UEFA pro časopis So Foot do kritiky hráčů, kteří se bojkotem tréninku na MS 2010 postavili proti vyřazení svého spoluhráče Anelky z kádru.
 

Kanonýr Anelka během poločasové pauzy zápasu základní skupiny MS 2010 mezi Francií a Mexikem slovně napadl trenéra Raymonda Domenecha, kvůli čemuž musel předčasně opustit francouzský tým a odcestovat domů.
 
 
Za své chování dostal od disciplinární komise Francouzské fotbalové federace trest zastavení činnosti v národním týmu na 18 zápasů.
 
Potrestání neunikli ani údajní organizátoři rebélie Franck Ribéry, kapitán Patrice Evra a Jérémy Toulalan. Trenér Domenech po šampionátu skončil u národního týmu Francie, kde ho nahradil Laurent Blanc.
 
Francouzi uhráli na MS v Jihoafrické republice jen jediný bod za remízu s Uruguayí 0:0 a skončili v tabulce skupiny A na posledním místě. "Ani José Mourinho by nedokázal udělat víc. Domenechovi vyčítám jedinou věc, že chránil hráče i tehdy, když ho podrazili," doplnil Platini.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:35

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   15:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Magazín NBA Action (29)

   17:40

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program