Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Platini nazval rebelující reprezentanty "hlupáky" a vyhodil by je z národního týmu

Témata:

Žádné slitování by v roli trenéra neměl šéf UEFA a bývalý francouzský reprezentant Michel Platini s rebely ve francouzském národním týmu, kteří se vzbouřili na MS ve fotbalu v Jihoafrické republice.

Platini oznámil, že francouzští reprezentanti, kteří se dostali na letošním šampionátu do sporu s trenérem Raymondem Domenechem, si zaslouží za své chování doživotní tresty.
 

"Bylo to z jejich strany jen patetické gesto mizerných hlupáků," pustil se šéf UEFA pro časopis So Foot do kritiky hráčů, kteří se bojkotem tréninku na MS 2010 postavili proti vyřazení svého spoluhráče Anelky z kádru.
 

Kanonýr Anelka během poločasové pauzy zápasu základní skupiny MS 2010 mezi Francií a Mexikem slovně napadl trenéra Raymonda Domenecha, kvůli čemuž musel předčasně opustit francouzský tým a odcestovat domů.
 
 
Za své chování dostal od disciplinární komise Francouzské fotbalové federace trest zastavení činnosti v národním týmu na 18 zápasů.
 
Potrestání neunikli ani údajní organizátoři rebélie Franck Ribéry, kapitán Patrice Evra a Jérémy Toulalan. Trenér Domenech po šampionátu skončil u národního týmu Francie, kde ho nahradil Laurent Blanc.
 
Francouzi uhráli na MS v Jihoafrické republice jen jediný bod za remízu s Uruguayí 0:0 a skončili v tabulce skupiny A na posledním místě. "Ani José Mourinho by nedokázal udělat víc. Domenechovi vyčítám jedinou věc, že chránil hráče i tehdy, když ho podrazili," doplnil Platini.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program