Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Petrouš podniká v kosmetice, kopačky na hřebík ale nevěší

Témata:

Fotbalový obránce Adam Petrouš zmizel po ukončení spolupráce s druholigovou Viktorií Žižkov z očí fanoušků, rozhodně to prý ale neznamená konec jeho hráčské kariéry.

Na podzim by se rád ještě objevil na hřišti a tak v současnosti maká v tréninku a k tomu se nově věnuje i podnikání.


Zradila ho achilovka


Kariéru dvaatřicetiletého obránce v posledních měsících hodně brzdí zranění. Trable začaly v srpnu roku 2008, kdy si na tréninku v rakouské Admiře Vídeň přetrhl achilovku. "Vidím to jako dneska, byl to poslední skok na tréninku. Spoluhráči se ještě smáli, proč jsem nepřeskočil takovou malou překážku. Když jsem shrnul stulpnu, věděl jsem, že je zle a celé to prasklo," vzpomíná na nepříjemné chvíle Petrouš.


"Hodně mi v té době pomohl Míra Baranek, vyřizoval hodně věcí v nemocnici. Já jsem si v té době píchal do stehna takové malé injekce, aby nedošlo ke sražení krve," popisuje peripetie zkušený fotbalista.


Chtěl jsem udělat fér gesto, říká o konci na Žižkově


Když zranění za půl roku vyléčil, přišla další rána. Rakouský klub mu oznámil, že už s ním do budoucna nepočítá a přeřadil hráče do rezervy. "Jenže mi pro změnu zakázali hrát zápasy. To byla velká rána. Oni to udělali kvůli tomu, aby mi nemuseli platit prémie, ale já jsem potřeboval hlavně hrát a to jsem nemohl," hlásí Petrouš. Nouzí prý ale netrpěl, základní plat mu klub dál vyplácel.


V létě 2009 se pro změnu pokoušel prosadit ve Viktorii Žižkov, kde si jeho angažování přál trenér Vlastimil Petržela. "Věděl, že i kdybych třeba nemohl hrát, tak budu mít nějaké slovo v kabině. Docela se mi dařilo a já si to angažmá dokázal vybojovat," těší i s odstupem Petrouše.


Jenže štěstí si moc neužil, protože přišly další potíže s achilovkou a druhá operace u doktora Horala v České Lípě. "Chtěl jsem být fér a udělal gesto. Nechtěl jsem, aby mě půl roku platili, když marodím. Tak jsem ve Viktorce skončil," tvrdí Petrouš, který si v Praze zahrál za Slavii, Bohemians, Spartu a Žižkov.Chodí k němu paní Řepková


Postupně se ale zdravotní stav Petrouše zlepšil tak, že znovu začal makat v tréninku a v létě by se rád opět objevil na hřišti. "Mám tréninkový plán od Aleše Kaplana. Makám, chci dokázat, že na to ještě mám. Teď je to zranění relativně v pohodě, uvidíme, co se stane v kopačkách," vykládá obránce, který by rád zamířil opět za hranice do Rakouska.


Přesto už si tak trochu otevřel zadní vrátka a vrhl se na podnikání. Stal se polovičním vlastníkem kosmetického salonu La Belle v centru Prahy. "Nevydržím nic nedělat. Když jsem dostal tu nabídku, souhlasil jsem, Baví mě to, starám se o zaměstnance, poznávám lidi. Chodí k nám třeba manželka Tomáše Řepky. Jednou byl náš salon dokonce Salonem roku," vykládá Petrouš.


I když má teď o víkendech volno, první ligu ani jiné soutěže moc nenavštěvuje. "Chodil jsem hodně na Spartu, syn tam chodil podávat míče nebo jako doprovod hráčů na hřiště. Jinak se ale snažím užívat si rodinu," vykládá a připomene, že syn Adam rovněž nastupuje v obraně. "Potatil se," hlasí spokojeně.

tn.cz Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:30 14:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   14:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   17:15

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   18:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   19:00

   Fotbal: Orlando City SC - Sporting Kansas City

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   19:00

   Běhej lesy – Bílá

   19:10

   Attakwas Extreme

Celý Program