OSTUDNÁ PROHRA: Sparta nestačila v přípravě na Loko Vltavín

Fotbalisté pražské Sparty prohráli překvapivě v sobotním přípravném utkání s účastníkem ČFL Loko Vltavín 1:2. Sparta v poločase prohrávala už 0:2, jediný gól vicemistra dal z penalty Kamil Vacek.

V duelu s účastníkem třetí nejvyšší soutěže mohla jít do vedení Sparta, Pamič ale sám před bránou vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi. To první vážnější akce Vltavínu skončila gólem. Ránu Předoty z 9. minuty gólman Kamenár ještě vyrazil, při následné dorážce číhajícícho Fraňka byl už ovšem bezmocný.

Favorit z Letné rázem přidal na aktivitě, jenže v koncovce postrádal přesnost nebo jeho šance mařil spolehlivý brankář Čaba. Ten se blýsknul po střele Huška i prudké dělovce Mareše, při šanci Kweukeho mu zase pomohlo štěstí.

Kamerunský útočník z dobré pozice trefil vedle. Ve 22. minutě se tak opět radovali domácí, když necelych 30 metrů pred brankou dostal prostor od sparťanské defenzivy Předota a jeho rána skončila přesně v šibenici.

Po přestávce měli první možnost domácí, trestný kop Předoty však těsně minul šibenici. Sparta měl velkou šanci až v 65. minutě, kdy míč po závaru tančil před brankovou čárou, ale nikdo ho do sítě nedotlačil. Nakonec ho Hušek poslal vedle. V posledních 20 minutách tlak hostů narůstal a Letenští se také dočkali gólové radosti.

V 73. minutě upadl Kweuke v pokutovém území po zákroku Krimláka a Vacek nařízenou penaltu proměnil. Chvíli před koncem pak odmítl remízu gólman Vltavínu Čaba, když vyrazil dělovku Podaného z dobré pozice.

Výsledky přípravných utkání:

Loko Vltavín - AC Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky: 9. Franěk, 22. Předota - 75. Vacek z pen. ČK: 77. Valášek (Vltavín).
Sestava Sparty: Kamenár - Kušnír, Zápotočný, Brabec, Pamič - Mareš (46. Vacek), Matějovský, Hušek (80. Sionko), Juhar (59. Podaný) - Kweuke, Kadlec (63. Lačný).

Teplice - Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 48. Guarino - 65. Mlika.Sestava Teplic: Grigar - Siva (46. Matula), Lukáš, Smejkal, Rosa - Čajič, Ljevakovič, Vachoušek (46. Kalivoda) - Stožický, Melunovič (46. Mahmutovič), Vůch (46. Guarino).

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0).
Branka: 68. Sklenář.

SK Sigma Olomouc - Zlín 1:2 (0:0).
Branky: 52. Schulmeister - 68. Elšík, 90. Motal.
Sestava Sigmy: Šustr (46. Bárta) - Koutný, Dreksa, Škerle, Machalický - Vavřík, Štětina (67. Erick Luis), Hořava, Nepožitek – Rolinc (75. Pančochář), Schulmeister (84. F. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc - Třinec 2:2 (2:2)
Branky Sigmy: 20. Petr, 45. Murin.
Sestava Sigmy: Drobisz - Janotka, Kučera, Murin (73. Koutný), Vepřek - Bajer, Rossi, Navrátil (84. Nepožitek)- Varadi (85. Schulmeister), Heinz, Petr. Trenér Zdeněk Psotka.

Levski Sofia - 1.FC Slovácko 0:0
Sestava Slovácka: Filipko – Kuncl (84. Mezlík), Trousil, Kordula, Kubáň – Hlúpik, Daníček, Volešák, Kerbr (75. Průtka) – Ondřejka (52. Fujerik), Došek.