ANKETA NEPŘÍJEMNÁ SITUACE

OBROVSKÝ SKANDÁL! ŽENA, nebo MUŽ? Nejlepší fotbalistka Jižní Koreje prý má penis

Téma:

Obrovská kauza otřásla fotbalovými kuloáry v Jižní Koreji a nyní se šíří celým světem. Nejlepší fotbalistka prý není ženou. Pochybnosti o jejím pohlaví vyjádřilo pět ze sedmi trenérů. Při pohledu na fotku se není čemu divit. Co myslíte, je Park Eun - Seonová skutečně žena?

Anketa

Je podle vás Park Eun - Seonová žena, nebo muž?

Hlasovalo 85 lidí.

Hodně to připomíná případ atletky Caster Semenyaové, která svým vzhledem, stavbou těla i tónem hlasu více připomínala muže, než ženu. Obvinění na její adresu, že je muže a je nefér, aby závodila se ženami, jí způsobilo hodně velké problémy.
 

Podobnému obvinění a pochybnostem o svém pohlaví čelí nyní Jihokorejka Park Eun - Seonová, útočnice týmu Soul City Amazons. Hned pět ze sedmi trenérů ženských týmů nejvyšší soutěže hrozí bojkotem národní logy.
 

Eun - Seonové je 26 let a v byla vyhlášena nejlepší hráčkou sezony. Není se čemu divit. Ve 22 zápasech dala 19 gólů. Při pohledu na obrázek a na video si ale řeknete, že její tělesné proporce tak úplně nepřipomínají ženu. Měří 180 centimetrů a váží 74 kilogramů. I podle obličeje by nejspíše mnoho lidí vsadilo, že je to muž.

Když trenéři vyšli ven s tímto podezřením, ostře se proti nim ohradil generální sekretář Kim Joon - Soo.
 

"Za žádných okolností nemíníme přijmout test na potvrzení pohlaví jen proto, abychom předešli bojkotu. Toto je vážné porušení lidských práv a tato hráčka čelí tomuto obvinění už podruhé. Otázka týkající se jejího pohlaví neměla být nikdy položena. Město Soul udělá vše pro to, aby ochránilo lidská práva hráčky, " řekl generální sekretář sportovní řady Soulu Kim Joon - Soo.
 


Jak uvedla tamní fotbalová asociace, hráčka už test identity pohlaví absolvovala v patnácti. "Vím, že se mě někteří lidé pokoušejí zničit. V minulosti bych se vzdala, ale tvrdě jsem na sobě makala, takže teď se rozhodně vzdávat nehodlám," má jasno Park Eun - Seonová.
 

Po testu pohlaví zprvu volalo hned šest trenérů, jeden ale nakonec nad celou záležitostí vyjádřil lítost a podal rezignaci. Údajně to celé bylo jen žert.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program