Další skandál českého fotbalu: Tři penalty a 12 minut nastavení

Témata:

V podezření z manipulace ligového zápasu dorostenců mezi ostravským Baníkem a FC Slováckem se ocitl hlavní sudí Tomáš Lakomý.

Zápas dorostenců Baníku se Slováckem se podle přihlížejících před čtrnácti dny nevyvíjel standartně. Zvlášť jeho závěrečná část.
 

Hlavní sudí Tomáš Lakomý nařídil v utkání tři pokutové kopy a nastavil ho o téměř 12 minut. Navíc poslední penaltu písknul těsně před koncem.
 

Zápas skončil nerozhodně 3:3. Podle fotbalové asociace mohlo dojít k docílení tohoto skóre záměrně. Prsty v tom kromě hlavního sudího mohly mít takzvané sázkařské gangy, které se snaží z manipulace výsledků těžit.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Podezřelý je údajně i nečitelný zápis z utkání, který hlavní sudí pořídil. A jako zázrakem se ztratilo i video ze zápasu, které by situaci mohlo objasnit, či posloužit policii jako důkaz.
 

Právě na policii se totiž hodlá fotbalová asociace obrátit. Sudí Tomáš Lakomý se v rozhovoru pro TV Nova vyjádřil takto. "Samozřejmě je mi to nepříjemné, ale momentálně se k tomu nebudu vyjadřovat. Já mám svědomí naprosto čisté a další kroky zvážím," uvedl Lakomý.
 

Na celou záležitost si posvítí i bezpečnostní manažer fotbalové asociace Martin Synecký. "Fotbalová asociace vyhodnotila toto utkání jako podezřelé ze zmanipulování, v současné době řeší případ komise rozhodčích a po obdržení a získaní všech dostupných materiálů věc předáme policii ČR," řekl pro TV Nova.
 

Ve hře měly být sázky na počet branek...

Server fotbalnaplno.cz píše, že kauza se na Moravě řeší už týden a důvodem neobvyklého vedení zápasu v podání rozhodčího Lakomého byly sázky na počet vstřelených branek. Právě na tyto sázkové příležitosti se dá u on-line sázkových kanceláří v zahraničí sázet.

Tomáš Lakomý
Zdroj: oficiální zdroj Tomáš Lakomý

Jak už bylo řečeno, ztratil se i videozáznam z utkání. O to více je zápas podezřelý. Trenér domácího týmu Pánik ale záznam viděl, vypracoval k němu zprávu a poslal vedení Baníku. DVD se i tak záhadně ztratilo a k dispozici zkrátka není.
 

"Já jsem zápas na videu analyzoval, své hodnocení průběhu utkání jsem se záznamem na DVD podle klubové praxe odevzdal nadřízeným a tím to pro mne haslo,“ uvedl Páník pro fotbalnaplno.cz.
 

Podle očitých svědků se na hřišti událo něco neuvěřitelného. „Nikdo nechápal, co se na hřišti děje. Žádné důvody k tomu nastavit utkání byť jen o pět minuty ve druhém poločase nebyly. Sami asistenti se nám po zápase omlouvali, že oni za nic nemohou, že prostě zápas vzal do vlastních rukou hlavní rozhodčí,“ napsal v emailu redakci fotbalnaplno.cz otec jednoho z domácích hráčů, který chtěl zůstat v anonymitě.
 

Podle zmiňovaného webu se hrálo přesně 101 minut a 25 vteřin, což přímo potvrdil i Pánik.

TV Nova, fotbalnaplno.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   01:05

   adidas Rockstars

   01:35

   NHL: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:25 00:25

   NBA: New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers

   00:25

   Florbal: Happee - Indians

   02:05

   NHL: New York Rangers - Washington Capitals

   09:00

   Basketbal: PAOK – Casademont Zaragoza

   10:35

   adidas Rockstars

   11:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

Celý Program