Obránce Bolf je kapitánem Karviné a chce zažít lepší loučení než v Baníku

René Bolf na archivním snímku bojuje o míč s ex sparťanem Bonym Wilfriedem.
Zdroj: Mediafax
Téma:

Kromě ročního působení ve Spartě strávil exreprezentační fotbalový obránce René Bolf v Česku celou profesionální kariéru ve dvou klubech – Baníku Ostrava a Karviné. A právě do druholigové Karviné se v létě za dramatických okolností z Baníku Ostrava vrátil.

Přitom už to vypadalo na konec kariéry. René Bolf se s Baníkem zpočátku rozcházel ve zlém, klub mu dlužil vysokou částku. Ale nakonec snad pod dojmem ostudy dostali ostravští funkcionáři rozum a Bolfovi vyšli vstříc a do Karviné jej pustili.
 

„Zaplaťpánbůh, že jsme se nějak domluvili. Sice by to bylo lepší, kdybychom se domluvili dříve a já v Karviné absolvoval přípravu, ale jsem rád, že to vyšlo a ještě nemusím končit. Byl by to pro mě divný konec, takhle si ještě rok zahraju a můžu se na ten konec trochu líp připravit a prožít ho lépe,“ uvedl v rozhovoru pro agenturu Mediafax René Bolf. Jestli jde o poslední profesionální sezonu, však ještě úplně potvrdit nechtěl. „V mém věku už dalekou budoucnost neplánuju. Je mi sedmatřicet, neřeším proto, co se mnou bude fotbalově za rok. Vždycky záleží jen na zdraví, a jak se daří na hřišti.“
 

V Karviné se hned po svém příchodu stal kapitánem. „Překvapilo mě to, to jsem nečekal. Jsem v Karviné dva dny i s cestou a najednou jsem kapitán. Ale je to pro mě čest, v šatně i na hřišti odvedu maximum, abychom hráli co nejvýše,“ tvrdí René Bolf. Ke Karviné má stejně jako k Baníku silný vztah. „Měl jsem teď i jiné nabídky, ale celou kariéru jsem strávil v tomto regionu. Cítím to tak, že jsem v Karviné fotbalově vyrůstal, takže tu asi i skončím.“
 

Vstup do sezony však Karviné výsledkově nevyšel, v sobotu prohrála s Čáslaví 1:2. „Doma bychom měli vyhrávat. Klub má vysoké ambice, na jaře skončil čtvrtý a v nejbližších sezonách by chtěl hrát i o postup do nejvyšší soutěže. Takže se z toho musíme oklepat a zabrat v dalších zápasech,“ plánuje karvinský kapitán René Bolf.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:15 02:45

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Leicester Tigers - Gloucester Rugby

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   11:40

   UFC Greatest Fights (4)

   12:05

   UFC Now (27)

   13:00

   Fotbal: Amiens SC - Olympique Lyon

   14:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

Celý Program