Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Obránce Barcelony Abidal podstoupil transplantaci jater

Témata:

Éric Abidal, francouzský fotbalový obránce Barcelony, měl v úterý od 10 hodin dopoledne v klinice Barnaclínic v Barceloně podstoupit transplantaci části jater. Dárcem je Abidalův bratranec Gérard.

Zákrok měl podle operatérů trvat od šesti po devíti hodin a operaci měl vést zkušený doktor Juan García-Valdecasas, který je profesorem chirurgie na barcelonské univerzitě, šéf chirurgie v barcelonské nemocnici a prezident Mezinárodní společnosti transplantace jater.
 

Operace měla proběhnout zhruba rok poté, kdy byl Éric Abidal v transplantačním centru zaregistrován. Fotbalista i jeho bratranec se na zákrok několik týdnů připravovali a podstupovali předoperační vyšetření.
 

Abidal se dočkal „standing ovation“ na domovském stadionu Camp Nou během úterního ligového utkání s Getafe (4:0). Katalánští fanoušci skandovali Abidalovo jméno v průběhu 22. minuty jako symbol čísla dresu, které Abidal v Barceloně obléká.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Barcelona však stále nevydala oficiální prohlášení po skončení transplantace jater francouzského reprezentanta, jak zákrok dopadl a jaké jsou vyhlídky pacienta.

Abidalovi objevili lékaři loni v březnu na játrech nádor, který mu úspěšně odoperovali, a za necelé dva měsíce se obránce vrátil na hřiště. Na začátku března však klub oznámil, že podstoupí v nejbližší době transplantaci.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 16:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   16:30

   Tom Belz - Kilimandscharo

   17:00

   FK Jablonec - Stade Rennes

   18:45

   NHL – akce měsíce

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (1)

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:25

   UFC Connected (4)

   16:25

   UFC Profiles in Combat (1)

   16:50

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   18:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   18:45

   Rychlá kola (6)

Celý Program