Bylo to na něčí objednávku, má jasno Mokrý

Pavel Mokrý
Zdroj: Mediafax
Pavel Mokrý
Témata:

Bývalý šéf ČMFS Pavel Mokrý promluvil o svém zadržení. Policie ho vyslýchala kvůli situaci kolem vstupenek na EURO 2004.

Na dopolední tiskové konferenci Mokrý zopakoval své podivení nad postupem policie.


“Její zásah byl přinejmenším neadekvátní. V šest hodin ráno přijeli k mému domu v počtu asi 10 lidí, a když jsem otevřel ještě v pyžamu, hned mi nasadili pouta. Přitom jsem se nijak neskrýval. Kdyby mě předtím požádali o vysvětlení, klidně bych jim ho dal,“ poznamenal pětapadesátiletý funkcionář.


O nejasnostech kolem financování vstupenek na evropský šampionát se více dočtete ZDE.


Mokrý: Někdo za tím určitě stojí


Na policejní stanici ho drželi do 19. hodiny. “Nevím, proč jsme byli zadrženi jen my (Chvála, Malý, Mokrý) a ne další činitelé. Tomu prostě nerozumím,“ konstatoval Mokrý. Naznačil, že celá akce proběhla na něčí objednávku. Konkrétně ale na nikoho neukázal.


Rozhovor s Pavlem Mokrým:



“Někdo za tím určitě stojí, já mám své představy, ale nehodlám jmenovat,“ řekl s tím, že nové svazové vedení v čele s Ivanem Haškem rozhodně nepodezírá. “Pomsta nového vedení ČMFS? To není možné. Tato kauza se začala řešit v lednu, kdy ještě nikdo nevěděl, kdo bude na valné hromadě vůbec zvolen,“ prohlásil Mokrý.


Jeho právník Julius Kramarič však v úterý dopoledne podotkl, že by za kauzou mohl stát Ivan Hašek a jeho lidé. Ti to důrazně popřeli.


"Kubíček měl radost"


Podle některých indicií by za rozpoutáním kauzy mohl stát olomoucký boss Jiří Kubíček. "Určitě měl radost z toho, co se stalo. Já tu jeho paranoidní povahu znám už šest let. Pan Kubíček je prostě pan Kubíček," podotkl Mokrý s hořkým úsměvem na rtech.


Bývalý vládce ČMFS je přesvědčen o tom, že k žádnému trestnímu činu ani nedošlo. “Celý tento případ spočívá v tom, že společnost Fotbal Trading měla od společnosti Čedok obdržet 31 milionů korun za prodej vstupenek na EURO 2004, které nebyly zahrnuté do zdanění. Přijde mi to nesmyslné, že by si někdo tohle dovolil.“


Z celé věci je pochopitelně dost smutný. "Je to mimo mé chápání. Někdo chtěl zdiskreditovat mě, mou rodinu i mého nového zaměstnavatele 1. FC Brno. Se svými právníky budu řešit, co dál," řekl Mokrý a dodal, že nyní se chce už plně soustředit na práci generálního ředitele brněnského klubu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:05 23:50

   NBA: Vzpomínkový zápas Kobyho Bryanta

   23:50

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   01:20

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

   03:05

   NHL: Calgary Flames - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   FAI World Drone Racing Championships

 • Nova Sport 2

  • 22:45 23:15

   Maxi Tip Poker Tour (35)

   23:15

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   01:00

   UFC The Walk (3)

   01:25

   FAI World Drone Racing Championships

   01:55

   NBA – akce měsíce

   02:05

   NBA: Miami Heat - Boston Celtics

Celý Program