Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

po bitce pokuta

Nejdřív ostrá bitka, teď pokuta! Spartak Dvorce a Dynamo Rýžoviště dostaly tresty

Témata:

Vášně mezi mužstvy Spartak Dvorce a Dynamo Rýžoviště, jejichž fanoušci se porvali při loňském podzimním utkání bruntálského okresního přeboru, ještě zdaleka nevychladly! Oba celky se totiž cítí ukřivděny tím, jak celý případ dopadl.

Bylo to jako scéna ze seriálu Okresní přebor. Ostrá slova, facky, kopance i rány pěstí – kdyby se toto utkání hodnotilo podle boxerských pravidel, na body by určitě vyhráli rýžovičtí, kteří rvačku po napadení rozhodčího vyprovokovali. Pokutu ale dostaly oba kluby.


"Dostali jsme za pořadatelskou službu tisíc korun pokutu," řekl předseda TJ Spartak Dvorce Václav Svak, který prý nechápe, proč klub pokutu vůbec dostal. Podobně ale dopadli i v Rýžovišti. Šéf Dynama přiznal, že je v klubu pokuta trochu naštvala.

 


Přesto jsou naštvaní hlavně ve Dvorcích. Málokterý zdejší fanda dokáže pokutu překousnout. Místní říkají, že je pokuta nespravedlivá.


Podle fotbalového svazu ale nesou vinu oba znepřátelené kluby: jeden nezvládl roli pořadatele, druhý bitku zavinil. Rýžovičtí jsou ale přeci jen v nevýhodě. Hlavní rváč Josef Šiba totiž nesmí až do konce sezóny na hřiště.


Třetí potrestanou stranou by možná měli být fanoušci, kteří se do rvačky ochotně zapojili. Nikdo na nikoho totiž nepodal trestní oznámení, a tak vyvázli bez trestu. Policisté bitku dokonce ani nevyšetřovali.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   10:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

Celý Program