Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2015 11:23
to jsou částky

Mourinho je proti Messimu žebrák. PŘEHLED fotbalových boháčů

Messi, Ronaldo, Mourinho
Zdroj: isifa.com

Oba dva patří k největším hvězdám ve svém oboru. Přesto je mezi nimi jeden velký rozdíl. Zatímco kouč José Mourinho si v londýnské Chelsea přijde „jen“ na 18 milionů eur ročně, útočník Barcelony Lionel Messi bere téměř čtyřikrát víc. A kolik si vydělají další hráčské a trenérské hvězdy světového fotbalu?

Francouzský magazín France Football vypracoval zajímavý žebříček. Najdete v něm dvacítku nejlépe placených fotbalistů a trenérů planety. Kromě astronomických částek, které nejednomu běžně vydělávajícímu člověku přijdou, mírně řečeno, přehnané, je pozoruhodná i jiná věc. A sice srovnání platů fotbalistů a těch, kteří jim z lavičky udílejí pokyny.

 

Tabulka - TOP 5 nejvíce vydělávajících fotbalových trenérů

Kupříkladu útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo ročně vydělá 54 milionů eur, což se rovná přibližně jedné a půl miliardě korun. Jeho nadřízenému, italskému trenérovi Carlu Ancelottimu, španělský klub ročně vyplatí 15 a půl milionů.

 

Tabulka - TOP 5 nejvíce vydělávajících fotbalistů

Oba dva se však ve svých kategoriích musejí sklonit před dvěma konkurenty. Argentinci Lionelovi Messimu Barcelona platí 65 milionů eur ročně, tedy 1,78 miliardy korun. José Mourinho se v Chelsea musí spokojit „jen“ s osmnácti miliony, přesto je nejlépe placeným trenérem světa.

 

 

TN.cz