Mourinho chce Zidaneho za asistenta, ten se do trénování nehrne

Téma:

Jeden z nejlepších fotbalistů v historii Zinedine Zidane by měl mít v Realu Madrid novou funkci.

Legendární záložník Zinedine Zidane ukončil aktivní kariéru po památném finále mistrovství světa 2006, v němž sice skóroval v dresu Francie z penalty, jeho celek ale nakonec padl po rozstřelu a známý bouřlivák byl navíc vyloučen. Nejprve sice “Zizou“ plánoval, že se jednou bude věnovat trenérskému řemeslu, letos v létě ovšem budoucnost kouče definitivně zamítl. Rozmluvit se mu to nesnaží nikdo menší než José Mourinho.

V roce 2009 se trojnásobný nejlepší světový hráč stal pravou rukou staronového prezidenta Realu Madrid Florentina Péreze. Španělský podnikatel proslul svými megalomanskými nákupy a nejdražšího fotbalistu světa udělal svého času také ze Zidana. Ten se mu za to odvděčil vítěznou brankou ve finále Ligy mistrů v roce 2002 a ligovým titulem následujícího léta.
 

Mourinho: Víc se mnou, méně s prezidentem
 

Zidane tak má v jednom z největších světových klubů velké slovo při každém rozhodování ve sportovní oblasti, nový kouč "Galácticos" José Mourinho by ale jeho přehled, zkušenosti a charisma rád využil v trochu těsnější blízkosti hrací plochy. Veleúspěšný Portugalec je ovšem natolik inteligentní, aby si uvědomil, že přešlapuje na velmi tenkém ledě, kde především nesmí svou kořist vyplašit.
 

"Nemyslím si, že by se chtěl stát trenérem, přesto bych jej rád měl u sebe," prohlásil proto Mourinho opatrně a neurčitě dodal: "Chtěl bych prostě, aby byl více se mnou a méně s naším prezidentem."

Kouč Realu tak poměrně umně nalákal obrovskou a ceněnou kořist do pasti, jestli do ní Zidane opravdu spadne, nebo dodrží svá dřívější prohlášení, ukáže až budoucnost. Pokud se ale legendární "Zizou" opravdu stane součástí kabiny hvězdného Realu, budou mít před "Bílým baletem" soupeři v čele s Barcelonou opět o důvod navíc k respektu.

dfk TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program